ASD1.gif (8484 bytes)

Autoriai
Pratarmė
Pratarmė elektroninei versijai
Turinys
Sutrumpinimai
Summary in English
Rėmėjai
Paieška

Turinys > Pratarmė elektroninei versijai

 

 

 

Enciklopedijoje "Utenos kraštas" pirmą kartą Lietuvoje viename leidinyje pateikti duomenys apie Utenos rajono gamtą ir žmonių gyvenimą nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Joje susipažinsite su upėmis, ežerais, miškais, gyvūnija. Praeitį primins pilkapiai, piliakalniai, šventvietės. Enciklopedijoje aprašomi jau išnykę ir dar esantys kaimai, viensėdžiai, dvarai, miesteliai, bažnyčios, kovos už Lietuvos nepriklausomybę, apžvelgta teisėtvarka, žemės ūkis, pramonė, transportas, ryšiai, sveikatos apsauga, švietimas, kultūra, aprašyti gamtos, istorijos, kultūros paminklai, garsių Lietuvoje ir pasaulyje uteniškių biografijos.
Knygos autoriai ir leidėjai tikisi, kad ji bus įdomi daugeliui žmonių, ją skaitys ne tik Utenos, bet ir kitų Lietuvos rajonų gyventojai.
Elektroninė šios knygos versija internete - puiki galimybė knygos turinį padaryti prieinamu kuo platesniam žmonių ratui. Jos kūrimą parėmė Atviros Lietuvos Fondas, projektą rengė ir įgyvendino Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka. Elektroninė enciklopedijos versija apima visą ir nepakeistą spausdintame leidinyje pateiktą informaciją bei daugiau nei 300 iliustracijų (spausdintame leidinyje jų - 733).
Viliamės, kad internete paskelbta vertinga moksliniu ir mokomuoju požiūriu kraštotyrinė medžiaga bus įdomi visiems, besidomintiems ne tik Utenos kraštu, bet ir Lietuva.

 

© Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka
Utena. 2002