Knygos „Muzika kaip teatras. Kompozitorius Faustas Latėnas" pristatymas

2016 m. vasario 5 d. 16.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje pristatoma Daivos Šabasevičienės, Rasos Vasinauskaitės knyga „Muzika kaip teatras. Kompozitorius Faustas Latėnas".

Dalyvauja kompozitorius, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno  premijos laureatas, Ministro Pirmininko patarėjas Faustas Latėnas.

Muzikuoja Utenos muzikos mokyklos moksleiviai (mokytoja V. Šeduikienė)

Maloniai visus kviečiame!

~~~~~~

Knyga "Muzika kaip teatras" skirta iškiliai lietuvių kultūros asmenybei, Nacionalinės premijos laureatui, teatro ir kino kompozitoriui, akademinės muzikos kūrėjui Faustui Latėnui.

Išsamiai pristatoma kompozitoriaus biografija – taip pat ir jo paties pasakojimu – ir visa kūryba, analizuojami spektakliai, sukurti Jaunimo, Vilniaus mažajame, „Lėlės", kituose Lietuvos teatruose ir užsienyje.
Muzikologas Viktoras Gerulaitis intriguojančiai, kaip galbūt jis vienas temoka, aptaria Latėno akademinę muziką.

Viena žymiausių lietuvių teatro asmenybių atskleidžia šeimos narių, bičiulių ir kolegų – aktoriaus ir režisieriaus Algirdo Latėno, aktorės Elžbietos Latėnaitės, režisierių Vitalijaus Mazūro, Eimunto Nekrošius, Rimo Tumino, kompozitorių Vidmanto Bartulio, Algirdo Martinaičio, dailininko Adomo Jacovskio ir kitų pasakojimai

„Teatrui esu seniai pardavęs dūšią, – viename interviu yra prisipažinęs F. Latėnas. – „Teatras man visuomet atrodė kaip gaivinantis skersvėjis mano akademinėje kūryboje. Tarsi salelė, kurioje leistina realizuoti radikaliausias, banaliausias ir šmaikščiausias mintis, nes į teatro muziką visuomet būdavo žvelgiama atlaidžiau."