Biblioteką puoš Mato Strašūno (Mattityahu Strashun) portretas

Nuo šiol biblioteką puoš Lietuvos talmudisto, bibliofilo, visuomenės veikėjo Mato Strašūno (Mattityahu Strashun) portretas, kurį mums padovanojo Utenos dailininkas Rimvydas Kviklys.
Menininkas pasakoja, jog polinkį dailei paveldėjo iš savo tėčio, mūrininko, vakarais po darbų piešusio įvairius portretus. Atsiradęs pomėgis paišyti atvedė į Utenos Dailės mokyklą, po to pastudijavus Vilniaus Dailės Akademijoje padaugėjo tapybos darbų, parodų, išsiplėtė jų geografija. R. Kviklio tapytuose paveiksluose gausu įvairių Lietuvos miestelių žydų portretų. Kiekvieną Rimvydo Kviklio paveikslą gaubia tarpukario įvykius menantys rėmai.
Padovanotas portretas yra iš serijos žmonių, palikusių ryškų pėdsaką ne tik Lietuvos, bet ir Europos judaikos kultūroje. Litvako, bibliofilo Mato Strašūno brangiausias palikimas skirtas Vilniui buvo Strašūno biblioteka. Mokslininkas ilgą laiką rinko knygas savo asmeninei bibliotekai, ieškodamas jų visame pasaulyje. Asmeninės M. Strašūno kolekcijos pagrindą sudarė kanoninė literatūra, mokslinės publikacijos, įvairių kalbų gramatikos ir vadovėliai, karaimų istorijos knygos, judaikos, chasidizmo, istorijos knygos, kelionių vadovai, poezijos, prozos, Haskalos literatūros, pamokslų knygos, žodynai. Jo vardo biblioteka Vilniuje iki 1940 buvo viena iš geriausių ne tik Europoje bet ir pasaulyje.
Dėkojame už dovaną mūsų kraštiečiui Rimvydui Kvikliui!

Žymos:

Dalintis: