Biblioteka - vienas pasaulis, daug istorijų...

Lietuvos bibliotekininkų draugija jau keturioliktą kartą balandžio 23 - 29 d. skelbė Nacionalinę bibliotekų savaitę „Biblioteka – vienas pasaulis, daug istorijų", nes biblioteka – tai vieta, kur kiekvienas gali kurti savo istoriją, pilną naujų žinių, idėjų, kūrybos ir bendravimo.

Biblioteka įkvepia bendrauti, kurti, pažinti, atrasti, mokytis, sužinoti, sugalvoti, keistis ir keisti...

...prisiminti, pagerbti, atrasti, atgaivinti klasikos skaitymo malonumą Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, kaip ir daugelis Lietuvos bibliotekų, šią savaitę pradėjo jau tradiciniais tapusiais vidurdienio skaitymais. Kadangi 2014-ieji paskelbti literatūros klasiko K. Donelaičio metais, bibliotekos lankytojus skaitant bei klausantis sujungė klasiko poema „Metai", o jaunieji savanoriai surengė Flash Mob'ą pažymėti literatūros pradininko metines bei praskaidrinti bibliotekos gyvenimą naujomis akcijomis.

...ieškoti, atrasti, išgyventi leido poetai Rimvydas Stankevičius ir Gintaras Bleizgys poezijos vakare "Eilutė duotoji dykai...", kuriame buvo dovanojamos emocijos, išgyvenimai, išpažintys, žodis.

...dalintis, keistis, bendrauti bibliotekos skaitytojai turėjo galimybęskaitytojų klubo susitikime. Kristinos Sabaliauskaitės knygos „Silva Rerum" I d. aptarimas nepaliko abejingų šiai diskusijai, autorei ir jos knygoms.

...žaisti, mokytis, galvoti, pamatyti bibliotekoje nepraleido progos ir vaikai. Konferencijų salėje buvo rodomas filmas pradinių klasių moksleiviams "Tvirtovės apgultis", paremtas naujausiomis technologijomis bei animacinis filmas ikimokyklinukams "Troliai Mumiai". Sužinoti skatino viktorina "Skaitau – žinau".

...išgirsti, sužinoti, vertinti buvo galima kulinarinėje kelionėje su  Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentu, prodekanu, Muzeologijos katedros vedėju, Rimvydu Laužiku bei jo knyga "Istorinė  Lietuvos virtuvė. Maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje". Tai „yra bene pirmasis bandymas sistemiškai rašyti apie istorinę Lietuvos virtuvę. Siekta suderinti istoriją ir kulinariją, t. y. autoriaus istorinius tyrinėjimus su jo pomėgiu gaminti. Greta publicistiniu stiliumi aprašomos gastronominės kultūros istorijos, pateikiami ir  rekonstruoti bei šiuolaikinei virtuvei pritaikyti receptai" – rašo bernardinai.lt apie autoriaus knygą.

...vartyti, skaityti, pirkti, domėtis pirmą kartą į biblioteką kvietė „Pavasario knygų mugė", kurioje dalyvavo net dvylika leidyklų: Mintis", "Terra Publica", "Raidynėlis", ,,Žara" "Ūkininko patarėjas", "Andrena", "Nieko rimto" , „Utenos Indra", „Gimtasis žodis", „Versus aureus", „Charibdė", „Lieparas", knygynas „Pegasas". Utenos A. Šapokos pučiamųjų instrumentų orkestras „Cinkas" (vadovas V. Latonas), gitaros akordai, Muzikos mokyklos fleitininkės kūrė mugės nuotaiką. „Nuoširdžiai dėkoju už  šiltą priėmimą,  padovanotą šventę. Buvo smagu ir naudinga",- džiaugėsi leidyklos „Raidynėlis" direktorė A. Rinkevičienė išvažiuodama iš knygų mugės.

...susipažinti, dainuoti, šokti vaikai norėjo su rašytoja Liuda Petkevičiūte, kuri pristatė dvi savo knygas vaikams „Saulės spalvų poringės: Raudona" ir „Vištelė Put Pututė" ir knygų iliustratore Aurina Paškevičiene, kuri pasakojo vaikams, kaip sukuriamos iliustracijos knygoms.

...atrasti, pamatyti, išgirsti buvo galima leidyklos „Terra Publica" pažintinės reprezentacinės knygos apie Lietuvą „Tai Lietuva" pristatymo metu.

...„ragauti", bendrauti, dalintis mintimis kvietė „Literatūrinis furšetas", kuris ir vainikavo visos bibliotekos savaitės renginius. Vakaro metu svečiai „maitinosi" mintimis apie literatūrą, geriausią gyvenimo knygą, laisvalaikį su knyga.

...pamatyti, palyginti, vertinti siūlė parodos. Bibliotekos galerijoje veikia Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro ugdytinių sukurtų darbų paroda bei dailininkės, knygų iliustratorės V. Navikienės knygų mugei parengta iliustracijų paroda "Piešiame knygą".

Kiekvienas bibliotekoje atranda tai, ko ieško, o ieškoti tikrai ko: bendravimo, žinių, emocinių, pažinčių, potyrių...ir dar kiekvienam skirtingai.

Parengė Dainora Narkūnienė