• Gegužės 24, 2022

  10 - oji Tarptautinė poezijos šventė „...ir saulas diementas žėruos..."

  2022 m. birželio 11 – 12 dienomis vyks 10 - oji Tarptautinė poezijos šventė „Aukštaitijos literatūrinė vasara „...ir saulas diementas žėruos..." (A. Miškinis). Šventės programa:

 • Gegužės 16, 2022

  Animaciniai filmai vaikams

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka kviečia gegužės 19 ir 26 dienomis, bei birželio 1, 9, 15 ir 22 dienomis 11 val. visus norinčius pasižiūrėti Ukrainos ir Lietuvos animatorių jungtines programas vaikams. Ukrainiečių filmai įgarsinti ukrainiečių kalba, lietuvių filmai – be dialogų. Programos trukmė – 70 min. Animacinių filmų peržiūros vyks bibliotekos konferencijų salėje. Registracija tel. nr. 8389 49159

 • Gegužės 06, 2022

  Garsinės knygos vaikams iš Ukrainos, negalintiems skaityti įprastai

  Jei Jūsų aplinkoje yra vaikų iš Ukrainos, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl silpno regėjimo, mokymosi, skaitymo sutrikimų ar kitų priežasčių. Šių vaikų tėvelius ir mokytojus kviečiame užsukti į virtualią biblioteką ELVIS (elvislab.lt), kurioje Jūsų vaikų laukia beveik 150 pavadinimų garsinių knygų ukrainiečių kalba!

 • Balandžio 27, 2022

  Pojūčių laboratorija

  Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje startavo nauja paslauga mažiesiems lankytojams – pojūčių laboratorija. Pirmieji ją išbandė Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė" auklėtiniai, kurie susitikimo metu pasileido į tyrinėjimų kelionę pasitelkiant 4 iš 5 pagrindinių žmogaus pojūčių: regą, klausą, lytėjimą ir uoslę.

 • Balandžio 25, 2022

  Bibliotekos darbuotojų mokomoji kelionė į Estiją

  Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka 2021-aisiais minėjo savo 90-ties metų darbo jubiliejų, jo proga Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas įteikė piniginę dovaną, kuri buvo panaudota darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.

 • Kovo 28, 2022

  Lietuvių kalbos kursai Ukrainos piliečiams

  Utenos švietimo centras koordinuoja lietuvių kalbos kursus Ukrainos piliečiams. Registracijos formą rasite adresu: https://forms.gle/c3DDoDGfPfGnBgks7
  Prašome pasidalinti šia žinute su asmenimis, kuriems tai gali būti naudinga.

 • Kovo 22, 2022

  Tinklalaidžių ciklai apie vaikų literatūrą ir literatūrines patirtis

  Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento inicijuotas projektas „Pokalbiai apie literatūrines patirtis" – tai tinklalaidės aktualiomis paaugliams ir jaunimui temomis.

 • Kovo 15, 2022

  Elektroniniai ištekliai ukrainiečiams

  Knygų skaitymas ramina, mažina nerimą, padeda atsipalaiduoti ir nusiraminti. Todėl dalinamės Ukrainos leidyklų parengtomis nemokamomis elektroninėmis prieigomis prie įvairaus amžiaus vaikų ir suaugusiųjų knygų, garso įrašų, taip pat žaidimų ir filmukų platformomis.

 • Sausio 07, 2022

  „EBSCO Publishing" duomenų bazės – dabar dar aktualesnės

  „EBSCO Publishing"  atnaujino savo akademinę ir verslo informacijos duomenų bazę, kuri prieinama ir mūsų bibliotekos skaitytojams. Dabar vietoje „Academic Search Complete" ir „Business Source Complete" yra prenumeruojamos „Academic Search Ultimate" ir „Business Source Ultimate".

 • Sausio 04, 2022

  Nauja bibliotekos paslauga – „Sensoriniai skaitymai" vaikams

  Lietuvos viešosios bibliotekos tęsia 2020 metais pradėtą iniciatyvą „Biblioteka ", siekdamos plačiau atverti bibliotekų duris skirtingų poreikių lankytojams ir kurdamos naujas paslaugas, padedančias įvairią negalią turintiems asmenims plėsti akiratį ir dalyvauti bibliotekos organizuojamose veiklose.  

 • Gruodžio 14, 2021

  Kartų tiltas: junkimės kurti kartu

  Neretai skirtingų kartų mokymasis kartu yra nuvertinamas. Šis mokymosi būdas negali būti prilyginamas formaliajam švietimui, bet patirtys ir žinios, kurias gali gauti asmenys dalyvaudami tokio tipo užsiėmimuose, yra lyg unikalus paveikslas. Kiekviena patirtis yra nepakartojama, išgirstos istorijos yra asmeniškos, o patarimai ir pagalba užtikrinta. Kaip galima paskatinti skirtingų kartų mokymąsi kartu?

 • Lapkričio 25, 2021

  „Knygų startas" – kas tai?

  „Knygų startas" – tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurio metu naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlis.

 • Lapkričio 24, 2021

  Emocinis sporto klubas Mindletic kartu su Utenos visuomenės sveikatos biuru kviečia pasirūpinti savo emocine sveikata

  Rūpinamės Utenos rajono gyventojų ir bibliotekos lankytojų emocine sveikata ir nuo šiol tai padaryti galite paprasčiausiai įsijungę savo mobiliuosius telefonus.

 • Spalio 07, 2021

  Kūrybinė laboratorija skaitmeniniams įgūdžiams ugdyti

  Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojos Jurgita Gudelienė ir Vaida Kunčinienė šią vasarą pagal  ES Erasmus+ strateginių partnerysčių projektą „Vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninių gebėjimų ugdymas mokantis kartu su šeima" (Nr. No. 2020-1-LT01-KA204-077965)  viešėjo Bulgarijos sostinėje Sofijoje.

 • Spalio 01, 2021

  Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas

  Utenos, Visagino, Ignalinos, Molėtų ir Zarasų viešųjų bibliotekų ir savivaldybių specialistai kelias dienas dalyvavo mokymuose „Kultūros įstaigų interneto svetainės" pagal Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos vykdomą projektą „Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas".

Aktualijos

Įgyvendinus 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Network-DigiHubs, Nr. LLI-089) bibliotekoje įkurtas šeimos skaitmeninių veiklų centras. Jame įdiegtos virtualios realybės, 3D, robotų ir kitos interaktyvios edukacinės priemonės bei skaitmeninis  turinys. Kviečiame apsilankyti ir susipažinti. 

Skaityti daugiau...

Nuorodos