• Gruodžio 04, 2018

  Netikėtas susitikimas su Vincu Kudirka

  2018 m. gruodžio 10 d. 16.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12) Lietuvos 100-mečiui Utenos Rotary klubo 100 knygų dovanojimas. 17 val. konferencijų salėje programa pagal kompaktinę plokštelę  „Netikėtas susitikimas su Vincu Kudirka".

 • Gruodžio 04, 2018

  Rotary klubo dovana - 100 knygų šimtmečio proga

  Lietuvos valstybės atkūrimo 100 - mečio proga Utenos miesto Rotary klubas bibliotekai dovanoja 100 aktualių ir vertingų knygų. Gruodžio 10 dieną,  16.30 valandą, bibliotekoje bus atidaryta Rotary klubo knygų lentyna ir jų remtos kompaktinės plokštelės „Netikėtas susitikimas su Vincu Kudirka" pristatymas.

 • Gruodžio 03, 2018

  Dokumentinio filmo „Sengirė" peržiūra ir pristatymas

  2018 m. gruodžio 11 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje kino vakaras. Dokumentinio filmo „Sengirė" (1 val. 25 min.) peržiūra ir pristatymas. Dalyvauja režisierius Mindaugas Survila.

 • Gruodžio 03, 2018

  Rimvydo Laužiko paskaita „Sveika gyvensena ir virtuvė vos prieš 100 ar 200 metų"

  2018 m.gruodžio 12 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje Vilniaus universiteto profesoriaus Rimvydo Laužiko paskaita „Sveika gyvensena ir virtuvė vos prieš 100 ar 200 metų". Maloniai visus kviečiame!

 • Gruodžio 03, 2018

  Vytauto Kazielos poezijos knygos „Alyvmedžiai" sutiktuvės

  2018 m. gruožio 14 d. 16.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje naujos Vytauto Kazielos poezijos knygos „Alyvmedžiai" sutiktuvės. Dalyvauja knygos autorius, leidėjas Viktoras Rudžianskas, filosofijos mokslų dr. Ieva Rudžianskaitė ir bardė, dainų kūrėja Virginija Skeirienė.

 • Lapkričio 26, 2018

  Baigiamasis renginys savanorystei ir draugystei

  Baigiantis devynių mėnesių savanorystei bibliotekos savanorė Almira Nizamova iš Rusijos sukvietė moksleivius į finalinį renginį – viktoriną „Rusų kalbos žinovai", kuriame netrūko azarto bei gerų emocijų ir padėkų.

 • Lapkričio 21, 2018

  Gyvenimo receptas pagal Janiną Radvilę

  „Dar reikia pagalvoti, kuri gyvenimo pusė geresnė: ar kai rūpiniesi šeima, vaikais, darbu, ar kai to nebereikia daryti?", - sako informatikos mokslų daktarė Janina Radvilė savo knygoje „Niekada nevėlu gyventi. Svajok. Planuok. Išdrįsk" ir susitikimo metu bibliotekoje.

 • Lapkričio 20, 2018

  Danutė Kalinauskaitė: „jei rašytojas neturi savo stiliaus, jis nėra rašytojas"

  Ketvirtadienio vakarą bibliotekoje lankėsi rašytoja, redaktorė, žurnalistė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Danutė Kalinauskaitė.

 • Lapkričio 13, 2018

  Tarpkultūrinės kompetencijos bibliotekų darbuotojoms

  Gyvendami stipriai besikeičiančiame, migruojančiame pasaulyje turime ne tik pažinimo, atradimo, mokymosi, laisvo judėjimo  galimybių, bet vis dažniau  kalbame, diskutuojame apie problemas ir iššūkius, su kuriais tenka susidurti  daugialultūrinėje visuomenėje, aplinkoje, kuri dažnai tampa terpe rasizmui ir diskriminacijai plėtotis.

 • Lapkričio 13, 2018

  Biblioteka dalyvavo Kinijos ir Europos šalių bibliotekų forume

  Šių metų spalio 18 – 23 dienomis Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė ir Informacijos išteklių ir inovacijų skyriaus vedėja Laima Lapinienė dalyvavo pirmajame Kinijos – Rytų Europos bibliotekų sąjungos forume  Kinijos Hangzhou viešojoje bibliotekoje.

  Dar 2017 metais LR Kultūros ministerija Iš Lietuvos į šį forumą atrinko 3 pažangiausias šalies viešąsias bibliotekas, Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės, Šiaulių P. Višinskio bei Utenos A. ir M. Miškinių viešąsias bibliotekas bendradarbiavimui su Kinija.

  Forume dalyvavo 150 delegatų iš Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių. Bibliotekų vadovai dalyvavo pristatymuose ir diskusijoje apie skaitymo skatinimo veiklas Lietuvoje. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp 16 Rytų Europos šalių ir 20 Kinijos viešųjų bibliotekų. Artimoje ateityje planuojama pasirašyti glaudesnio bendradarbiavimo sutartį su viena iš forume dalyvavusių Kinijos viešųjų bibliotekų. Tikimasi bendradarbiauti kvalifikacijos kėlimo ir mokymų bei informacijos sklaidos srityse.

  Per tris forumo dienas susipažinta su Kinijos Hangzhou viešąja biblioteka, miestu ir istorinėmis vietovėmis.

 • Lapkričio 04, 2018

  Šimtmečio Lietuva dainoje

  2018- ieji metai Lietuvos istorijoje liks pažymėti  kaip Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai.  Minėdama šią sukaktį mūsų šalis visus metus švenčia savo laisvę, nepriklausomybę, gyvenimą.

 • Liepos 23, 2018

  Pažinkime Lietuvą žemėlapiuose!

  Lietuvos kartografų draugija Valstybės jubiliejinių metų proga yra atvėrusi Lietuvai svarbių žemėlapių galeriją internete (www.100lietuvoszemelapiu.lt). Žemėlapių galerija yra nuolat pildoma, žemėlapiai vertinami. Tokiu būdu siekiama supažindinti tautą su Lietuvai svarbiais žemėlapiais.

 • Birželio 25, 2018

  Pradėtas Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos modernizavimo projektas

  Pagrindinė problema, kuriai spręsti inicijuotas šis projektas - nepakankamai patraukli Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos aplinka nesudaro sąlygų veikloms plėtoti bei jų kokybei užtikrinti.

 • Gegužės 02, 2018

  Pradedamas įgyvendinti projektas

  Pradedamas įgyvendinti projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje". Europos Sąjungos skaitmeninėje darbotvarkėje teigiama, kad iki 2020 m. gerokai padaugės naujų darbo vietų, kuriose reikės informacinių ir ryšių technologijų įgūdžių.

 • Kovo 27, 2018

  Bibliotekoje EVS savanorė iš Rusijos

  Jaunimo savanoriškos veiklos centras „Deineta" nuo kovo pradėjo naują projektą su Lietuvos bibliotekomis. Į penkias viešąsias bibliotekas esančias Lietuvos didžiuosiuose miestuose ir mažuose miesteliuose atvyko savanoriai iš Ukrainos, Rusijos, Makedonijos ir Italijos. Utenos biblioteką devynių mėnesių savanorystei pasirinko Almira Nizamova iš Rusijos, Kazanės miesto.

Aktualijos

 Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose bus kuriami šeimos skaitmeninių veiklų centrai

Keturiose Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose kuriami švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrai. Šie centrai papildys ir išplės bibliotekų edukacines veiklas, taps naujausių technologijų pažinimo vieta. Veikla vykdoma įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje"/Network-DigiHubs (Nr. LLI-089).

Skaityti daugiau...

Nuorodos