Mato Maldeikio knygos „Pasaulio pabaigos istorija“ pristatymas

2023 m. kovo 15 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje politiko Mato Maldeikio knygos „Pasaulio pabaigos istorija“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorius. Maloniai kviečiame!

Matas Maldeikis – politikas, buvęs Seimo nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje, 2010–2020 m. dirbęs Seimo kanceliarijoje, 2020 m. išrinktas į Seimą. Svarbiausius ir pagrindinius šiandieninės pasaulio tvarkos principus apžvelgianti knyga „Pasaulio pabaigos istorija“ – debiutinis autoriaus kūrinys.

Šiuolaikinis pasaulis susiformavo po Antrojo pasaulinio karo, kai palankiai susiklostė daugybė aplinkybių. Procesai, iš pradžių garantavę sėkmę ir pažangą, pamažu atskleidė ir savo išvirkščiąją pusę. Taip prieštaringų tendencijų raizginys galiausiai pagimdė dabarties iššūkius. Norėdami suvokti, kur esame, ir rasti problemų sprendimus privalome dar kartą peržvelgti nueitą kelią ir užčiuopti jo silpnąsias grandis. Šios knygos tikslas – padėti skaitytojams geriau suprasti, kur brėžiamos dabarties karų fronto linijos ir kokios naujos grėsmės kyla Vakarų pasauliui, kuriam jau trisdešimt metų priklauso Lietuva. Autorius tiki – atėjo metas prisiminti ir suprasti metaforą, kurią ne sykį kartojo Vladimiras Leninas, kad „kapitalistai patys parduos mums virvę, ant kurios mes juos karsim“.

„Labai laiku pasirodęs trumpas ir tikslus naujausios mūsų laikų istorijos pasakojimas. Rekomenduoju visiems, kam rūpi, ar tikrai mes pasiekėme tašką, kurį Francis Fukuyama kažkada pavadino „istorijos pabaiga“.

Rašytojas Aidas Puklevičius

 

Žymos:

Dalintis: