Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas jaunimui: interneto svetainės ir socialiniai tinklai

Bibliotekų darbuotojams reikia išmanyti modernias savo veiklų viešinimo, populiarinimo, dalyvių pritraukimo formas. Yra daug būdų vartotojams sudominti – internetas vienas iš jų. Būtent internetui didžioji dalis žmonių, ypač jaunimo, šiandien skiria daugiausia laiko. Skaitmeninės išminties amžiuje internetas yra pirmasis patarėjas priimant sprendimus, todėl biblioteka siekai panaudoti visą technologijų teikiamą potencialą savo paslaugų reklamai ir populiarinimui.

Siekdama to 2017 metais biblioteka įgyvendino projektą „Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas jaunimui: interneto svetainės ir socialiniai tinklai”, kurį iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projekto tikslas – išplėsti bibliotekininkų žinias apie interneto svetainių pritaikymą jaunimo poreikiams, supažindinti su  optimizuoto interneto galimybėmis, paskatinti kūrybiškumą ir praktinių veiklų metu pritaikyti regiono bibliotekų svetaines išradingai komunikacijai su konkrečia tiksline auditorija.

Projektas yra tęstinis – juo buvo tęsiama 2014-2016 m.  vykdyto projekto „Atminties institucija – inovatyvi ugdymo erdvė jaunimui” kvalifikacijos ugdymo veikla, kuomet bibliotekų specialistai įgijo žinių apie jaunimui skirtų veiklų planavimą, organizavimą, kultūrinių – edukacinių užsiėmimų sužaidybinimą ir kt.

Projekte dalyvavo Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojai. 88 val. trukmės mokymuose dalyvavo 60 dalyvių., kurie baigė šių temų mokymus:

“Naujausios internetinių svetainių plėtros tendencijos”, 8 val.

“Bibliotekos interneto svetainė – nuo idėjos generavimo iki realių pokyčių”, 8 val.

“10 lengvų žingsnių darbui su Joomla sistema”, 40 val.

“Interneto marketingo pagrindai (SEO)”, 10 val.

“Vaizdo montažas (foto ir video) interneto svetainei”, 22 val.

Projekto rezultatai:

• Suteikta  žinių apie naujausias interneto svetainių plėtros tendencijas, požiūrius ir praktikas.

• Išmoko įsivertinti bibliotekos svetainę atliekant jos auditą, suteikti žinių apie teisinius informacijos viešinimo aspektus.

• Išmoko valdyti turinio valdymo sistemą Joomla.

• Įgijo žinių apie interneto marketingą ir jo priemones.

• Išmoko praktiškai kurti vaizdo montažus interneto svetainėms.

• Padedant ekspertams sugeneravo bibliotekos svetainės optimizavimo jaunimo poreikiams idėją ir praktiškai ją įgyvendina.

Projekto partneris UAB „IT akademija” – inovatyvių informacinių technologijų mokymų ir konsultacijų įmonė.

Dalintis: