Klasėje su Zuika: edukacinis žaidimas Vytauto Račicko kūrybai pažinti

Skaitymas vaikams padeda lavinti svarbiausius gebėjimus, kurie atveria kalbėjimo ir rašymo galimybes, suteikia žinių, kurias vėliau jie panaudoja mokykloje bei darbe. Vytautas Račickas jau daug metų yra mylimiausias vaikų rašytojas Lietuvoje. Jis glaudžiai susijęs su mūsų kraštu: gimė ir ankstyvą vaikystę praleido Anykščių rajone, mokėsi ir gyveno Utenoje. Su šio autoriaus kūriniais užaugo ne viena karta.

2022 metų pradžioje rašytojas atšventė jubiliejų, kurį Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka pažymėjo projektu – nutarta sukurti interaktyvų edukacinį žaidimą, kuris taptų priemone V. Račicko kūrybai populiarinti bei vaikų skaitymui skatinti visose Utenos regiono bei kaimyninėse bibliotekose.

Bendradarbiaujant su kūrybinių industrijų įmone „Iron Cat“ (www.ironcat.lt), sukurta žaidimo koncepcija jau įgyvendinta. Vaikai kviečiami dalyvauti.

Žaidimas žaidžiamas komandomis. Kelios komandos varžosi tarpusavyje atlikdamos kūrybines užduotis ir atsakinėdamos į klausimus. Už pademonstruotas žinias komandos renka taškus ir siekia laimėti. Tokiu būdu didinama motyvacija ir noras skaityti, knygose ieškoti teisingų atsakymų.

Vaikai žaidžia planšetėmis. Dideliame ekrane rodoma žaidimo lenta, joje stebimi komandų ėjimai. Kiekvienas ėjimas – tai tam tikras mini žaidimas, kurio rezultatas nulemia, kiek taškų kiekviena komanda gauna. Užduotys trijų tipų – pagal duotą užduotį nupiešti knygos iliustraciją, pabaigti sakinį iš knygos apie Zuiką, atsakyti į klausimus. Taškai skiriami ne vien už tiksliausius, bet ir už kūrybiškiausius atsakymus.

Tokiu būdu interaktyviai pristatoma kraštiečio rašytojo Vytauto Račicko kūryba, vaikai ir paaugliai įtraukiami į jo literatūrinių kūrinių ir jų personažų gyvenimo peripetijas, sukuriamas nuotykis, kurio dalyviai įgyja ne tik literatūrinių žinių, bet ir lavina savo kūrybiškumą.

 

Projektą rėmė Lietuvos kultūros taryba.

Dalintis: