2024 m. lapkričio 15 d. (penktadienį) 16 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatoma literatūrologės profesorės Viktorijos Daujotytės autobiografinių tekstų knyga „Kai rašai, nebijai“.
Renginyje bus knygų, nuoširdžių pokalbių ir autografų!
Dalyvaus knygos autorė profesorė Viktorija Daujotytė, daktaras Darius Kuolys.
Maloniai kviečiame!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Šioje knygoje atsidūrė tolstančio ir jau nutolusio laiko tekstai, paremti ir autobiografine medžiaga. Vis dėlto tai nei faktinė, nei nuosekli autobiografija – ji sudaryta iš atskirų tekstų. Pasakojimas, kurio šerdis – biografinė linija, yra siužetiškas, bet ir impresiškas, su eiliuotais ir noveliškais intarpais.
„Turiu šios baimės, kylančios iš teksto apie savo ir ne visai savo gyvenimą. Kad ne visada gali atskirti, kur baigiasi tavo ir prasideda kito. Kad prasitari ir apie kitus, jų ir neatsiklausus. Kad vis abejoji, ar ne per daug sau dėmesio. Bet juk žmogaus gyvenimas yra ir jo laboratorija, ir svarbiausia egzistencinio vyksmo scena. (…) Atminties knyga, labiau atminties nei prisiminimų”, – knygos pradžioje rašo autorė.
„Tai knyga apie gyvenimą ir gyvenimus.“ (Valentinas Sventickas, literatūros kritikas)
„Knygą skaičiau su emociniu virpuliu.“ (Jūratė Sprindytė, literatūrologė)
„Šią knygą reikėtų perskaityti visiems globalizuotoje Lietuvoje.“ (Vytautas Martinkus, rašytojas)
„Kaip tolstame nuo savumo, nuo to, kas mus daro savo tautos žmonėmis, nuo savęs. Nebepasitikime ir savo vietomis, vardais, su jais susietais pasakojimais. Kalbinė emigracija iš pasakojimo, susieto su savąja vieta, kalba, laiku.(…) Kultūra emigruoja paskutinė, o iš jos paskutinė lieka kalba, kaip voras iš paskutiniųjų įsikabinusi į vietą“, – mąsto savo knygoje Viktorija Daujotytė.
Iškili lietuvių literatūros tyrinėtoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, Vilniaus universiteto profesorė emeritė, Lietuvos rašytojų sąjungos, Lietuvos nacionalinių premijų komisijos narė, Viktorija Daujotytė išugdė ne vieną Lietuvos literatų kartą, įvairiais aspektais tyrinėjo daugelio lietuvių rašytojų kūrybą, analizavo visą lietuvių literatūros raidą, parašė lietuvių literatūros vadovėlių mokyklai, išleido grožinės kūrybos, taip pat ir žemaitiškos.
Kviečiame mielus uteniškius dalyvauti!