Savanorė iš Prancūzijos

Cannelle Brehier

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka džiaugiasi nauja savanore Cannelle Brehier, bibliotekoje mergina savanoriaus 9 mėnesius, pagal Europos solidarumo korpuso programą.

Cannelle yra kilusi iš Châlons-en-Champagne, vidutinio dydžio miesto šiaurės rytų Prancūzijoje, garsėjančio šampanu ir rožiniu biskvitu Biscuits rose de Reims. Laisvu laiku ji mėgsta skaityti fantastinius, detektyvinius ir meilės romanus, klausytis muzikos, šokti žiūrėti filmus, ar „Twitch“ transliacijas, naršyti „YouTube“. Atvykusi į Uteną pažino miestą pėsčiomis, jį fotografavo ir taip atrado naują pomėgį. Taip pat ji visai neseniai pradėjo domėtis mitologija, daugiausia graikų ir egiptiečių. Paklausėme Cannelle, kodėl ji pasirinko savanorystę Lietuvoje ir būtent mūsų bibliotekoje.

„Studijas baigiau praėjusį rugsėjį ir po studijų norėjau keliauti. Taip radau Europos solidarumo korpuso programą ir maniau, kad tai geras būdas susieti keliones ir įdomią bei prasmingą misiją. Pasirinkau Lietuvą, nes tai šalis, nutolusi nuo Prancūzijos ir apie kurią nieko nežinau. Todėl norėjau atrasti šią naują šalį, santykinai kitokią nei Prancūzija. Savanorystę bibliotekoje pasirinkau atsižvelgdama į savo specialybę, esu baigusi mokslinę ir techninę dokumentaciją bei informaciją. Taip pat studijų metu dirbau bibliotekoje Prancūzijoje, taigi man buvo įdomu sužinoti, kaip atrodo darbas bibliotekoje Lietuvoje.“

Bibliotekoje savanorė organizuos Prancūzų kalbos klubą, kurio pirmasis susitikimas bus 2023 m. sausio 5 d., taip planuoja supažindinti uteniškius su jos gimtąja kalba ir kultūra. „Esu intravertė ir kartais nepasitikiu savimi, todėl noriu, kad ši savanorystė būtų gera asmeninė patirtis, kuri leistų man augti kaip asmenybei. Noriu susitikti su žmonėmis ir diskutuoti įvairiomis temomis, organizuoti renginius“

Linkime sėkmės Cannellei savanorystėje ir tikimės, jog jai pavyks įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus.

 

„Europos solidarumo korpusas“ yra Europos Sąjungos jaunimo rėmimo programa. Ja siekiama suteikti jauniems žmonėms galimybių tobulėti padedant kitiems.

Ši programa suteikia galimybę visiems 18-30 m. asmenims savanoriauti ES šalyse ir šalyse partnerėse bei kurti ir įgyvendinti vietinius solidarumo ir bendruomenės stiprinimo projektus.

Susidomėjai? Spausk nuorodą ir sužinok daugiau apie savo galimybes  https://www.solidarumokorpusas.lt/

Žymos:

Dalintis: