Knygos „Teofilius Matulionis. Laiškai“ ir knygos – albumo „Bikuškio dvaras. Gruodžių plenerai“ pristatymas

2023 m. rugsėjo 14 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje knygos „Teofilius Matulionis. Laiškai“ ir knygos – albumo „Bikuškio dvaras. Gruodžių plenerai“ pristatymas.

Dalyvauja knygų sudarytojas, Lietuvos dailininkas, žurnalistas, kolekcininkas, meno kuratorius Vaidotas Žukas ir antisovietinio pasipriešinimo dalyvis ir disidentas, publicistas, pranciškonas,  kunigas Julius Sasnauskas.

Maloniai visus kviečiame!

Apie knygą „Teofilius Matulionis. Laiškai“

Knygoje pateikiami kankinio laiškai, nuotraukos ir smulkiausi rašteliai yra tiesioginiai sovietinio režimo liudininkai, rodantys žmogų, kuris nėjo į jokius sąžinės kompromisus su represine sistema. Iš viso yra pateikta apie tris šimtus vyskupo laiškų. Šalia rodomos dokumentų kopijos ir surinkti autentiški vyskupo tekstai, vertimai, komentarai.

Atsiliepimai:

Verslo konsultantas Dainius Pupkevičius: „Įstabios kokybės knyga!“

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva:Apipavidalinimas ir apimtis išties įspūdinga. Esu tikra, kad skaitytojai tai įvertins, o autorius ir turinys prisidės prie stebuklų”.

Vatikano radijo žurnalistas Saulius Kubilius: „Sveikinu su nepaprastu, puikiu, be galo įdomiu ir tikrai be priekaištų tobulos išvaizdos albumu „TM. Laiškai“.

Vyskupas Jonas Ivanauskas: „Nuoširdžiai dėkoju už nuostabų leidinį, kuris leidžia skaitytojui pažvelgti į palaimintojo širdį – gilų tikėjimą, jautrų žmogiškumą“.

Poetas, redaktorius, vertėjas Antanas Gailius: „…keliu kepurę, didžiulis ir vertingas darbas, galiu tik įsivaizduoti, kiek darbo įdėta. Ir, aišku, labai įspūdingas leidinys. Nesitikiu, kad sulauksit labai daug liaupsių, bet juk ne dėl to darbuojamės“. 

 Sesuo Benedicte Rollin RA (asumpcionistės): „Jūsų knygą mes žiūrime ir skaitome su vis nauju susidomėjimu, susižavėjimu ir dėkingumu. Koks lobis! Pal. Teofilius mums tampa vis brangesnis – ne tik kaip mūsų gimnazijos globėjas, bet kaip asmenybė. Aną dieną, kai ją atnešėte, likau tokia nustebinta, kad neturėjau žodžių padėkoti. Dabar norėčiau bendruomenės vardu pasakyti nuoširdų AČIŪ. Antrą egzempliorių šį savaitgalį perduosiu sesers Rozanos karmelitėms”.

 Kino dokumentininkas, Europos kino akademijos tikrasis narys Audrius Stonys: “Knyga tiesiog nuostabi!!! Pats tikriausias paminklas palaimintajam Teofiliui!!! Norisi ją ne tik pavartyti, bet ir turėti”.

Apie knygą „Bikuškio dvaras. Gruodžių plenerai“

Knygoje pasakojama Utenos rajone, Bikuškio kaime esančio dvaro istorija, nuo pirmųjų paminėjimų XIV a. viduryje iki dvaro paskelbimo kultūros paveldo objektu. Knygą mums padovanojo Dalia ir Gintaras Gruodžiai, kurie ilgą laiką buvo šio dvaro šeimininkai. Knygoje prisimenami jų organizuoti plenerai, pateikiamos akimirkų nuotraukos, dailininkų fotoportretai, bei Gruodžių dailės kolekcija.

 

Žymos:

Dalintis: