Atvirų durų dienų ciklas „UžmESk akį“ ir mūsų bibliotekoje

Minint įstojimo į Europos Sąjungą 20-metį, Lietuvoje rengiamos atvirų durų dienų ciklas „UžmESk akį“, kurių metu gyventojams atsiveria 20 su ES investicijomis įgyvendintų ir jų naudą simbolizuojančių projektų. Tarp jų – Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, todėl šiandieną duris atvėrėme ir susitikome mūsų bibliotekoje.

Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ir LR Finansų ministerijos organizuojamos atvirų durų dienos vyksta dešimtyje šalies apskričių ir tęsis iki birželio 1 dienos. Atvirų durų dienų renginiuose gyventojų lauks įvairios ekskursijos, edukacijos, orientaciniai žaidimai. Mūsų bibliotekoje svečiavosi rašytojas Marius Marcinkevičius ir daugybę apdovanojimų pelniusių knygų „Sibiro haiku“, „Vilniaus rūmai ir jų šeimininkai“, „Grybo auksas“, „Nukas“ dailininkė-iliustratorė Lina Itagaki. Jie susirinkusiems vaikams pristatė savo knygas „Mergaitė su šautuvu. Istorija apie mergaitę partizanę“ ir „Superbobutės“. Taip pat vaikams pravedė edukacinį žaidimą, kurio metu jie galėjo pasijusti skautais. Po knygų pristatymo vaikai įsiamžino su svečiais ir išsinešė momentines nuotraukas atsiminimui.

 

Lietuva per dvidešimties metų narystę Europos Sąjungoje sulaukė 16 milijardų eurų ES investicijų. Naujuoju 2021–2027 metų ES investiciniu periodu į Lietuvos gerovę bus investuota dar 10 milijardų eurų. 

ES investicijos per tuos 20 metų neatpažįstamai pakeitė Lietuvą. Įgyvendino daugybę reikšmingų pokyčių visose gyvenimo srityse. Vieni jų, tokie kaip miestų ir miestelių viešosios erdvės, keliai, magistralės, atnaujinti pastatai, matomi ir plika akimi, kiti, kaip inovacijos, sveikatos, švietimo, socialinės srities reformos, gal sunkiau pamatuojami. Todėl, švęsdami šią reikšmingą Lietuvai sukaktį ir kviečiame gyventojus „užmESti akį“ į projektus, iš arti patirti bei pamatyti tuos pokyčius, na ir, žinoma, kartu atšvęsti.

Iki pat 06.01 visa informacija apie atsiveriančius projektus bus nuolat skelbiama:

Socialinių tinklų platformose:

ES investicijos Facebook (https://www.facebook.com/ESinvesticijosLT/);

CPVA Facebook (https://www.facebook.com/profile.php?id=61553790046617);

CPVA Linkedin (https://www.linkedin.com/company/113454/admin/feed/posts/).

Tinklapiuose www.esinvesticijos.lt ir www.cpva.lt  

Registracija vyksta https://esinvesticijos.lt/naujienos/atviru-duru-dienose-apsilankyti-kvies-20-es-investiciju-nauda-simbolizuojanciu-projektu 

Informacinių partnerių portale www.15min.lt .

Žymos:

Dalintis: