Bibliotekos savanorės

2021 metų ruduo į A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką atnešė visa būrį darbščių, užsispyrusių, didelius lūkesčius ir planus turinčių savanorių. Net penkios merginos darbuosis ir padės bibliotekos darbuotojams, kurti, planuoti ir skleisti kultūrą bei informaciją lankytojams.

Nuo rugsėjo mėnesio bibliotekoje savo 6 mėnesių savanorystę pradėjo 3 Adolfo Šapokos gimnazistės, kurios jau puikiai darbuojasi ir padeda nuolatiniams darbuotojams. Merginos jau pirmąją savo savanorystės dieną pasiūlė puikių veiklos idėjų. Šiuo metu jos kiekvieną pirmadienį padeda pradinukams ruošti namų darbus, kiekvieną ketvirtadienį konsultuoja visus kompiuterinio raštingumo klausimais ir su plačia šypsena Jus pasitinka bibliotekos renginiuose. Susipažinkite su šauniomis savanorėmis!

Revita mokosi 11-oje klasėje, priklauso Utenos jaunimo organizacijai UVJOS „Apskritasis stalas”. Savanoriauti bibliotekoje ją paskatino noras veikti, prisidėti, dalyvauti įvairiose veiklose, atskleisti save. Bibliotekoje mergina tikisi sužinoti naujų dalykų, ugdyti save kaip asmenybę, bei pasiekti užsibrėžtų asmeninių tikslų.

Kamilė yra UVJOS „Apskritasis stalas” valdybos narė, „UNN” radijo laidos koordinatorė, taip pat Jaunimo Europos komandos narė, o dabar ir mūsų bibliotekos savanorė. Kamilė mėgsta aktyviai leisti laisvalaikį keliauti, šokti, dalyvauti visuomeninėje veikloje. Savanoriaudama bibliotekoje ji tikisi išgyventi daug naujų patirčių ir gerai praleisti laiką.

Kotryna mokosi 12-toje klasėje, laisvalaikiu mėgsta: groti pianinu ir ilsėtis, nes kaip ji sako, ruošimasis egzaminams atima daug laiko ir energijos. Mergina planuoja studijuoti ekonomiką arba finansus, o baigusi mokslus svajoja sukurti savo verslą. Bibliotekoje Kotryna pasirinko savanoriauti, nes siautėjęs karantinas sustabdė renginius ir ji pasiilgo jaudulio, kuris kyla juos organizuojant ir kultūros bendrai. Iš savanorystės Kotryna tikisi įgyti naujų įgūdžių ir patirti šiek tiek iššūkių.

Taip pat bibliotekoje iki gegužės mėnesio svečiuojasi net dvi užsienio savanorės, Lika ir Lusine. Lika, kaip pati sako yra iš mažos ir labai gražios šalies, Gruzijos. Šiuo metu ji trečio kurso teisės studentė, mėgstanti keliauti ir būti gamtoje, tačiau dėl Covid-19 pandemijos jos mokslai persikėlė į internetinę erdvę ir mergina atrado daugiau laisvo laiko, kurį norėjo išnaudoti naudingai. Skirti laiką asmeniniam tobulėjimui ir išbandyti save. Lika sako, kad savanoriaudamas gali įgyti naujų įgūdžių ir įgyti vertingos darbo patirties, išplėsti savo socialinį akiratį ir susirasti naujų draugų. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl ji nusprendė ieškoti programų užsienyje. Taip mergina atrado 8 mėnesių savanorystės programos pasiūlymą A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Lika tikisi daug nuveikti bibliotekos labui, ji nori padėti vaikams, jaunimui ir suaugusiems, organizuoti įvairius renginius, planuoti vaikų veiklą ir dar daugiau. „Man labai patiko Utenos miestas. Žalia, ramu ir gražu. Tai tinka mano charakteriui ir manau, kad šis miestas ir biblioteka suteiks man galimybę tobulėti ir pamatyti pasaulį kitoje gyvenimo perspektyvoje.”

Lusine – 25 metų mergina, atvykusi pas mus iš Armėnijos. Pagal specialybę ji yra kino kūrėja, tačiau šiais metais susidomėjo neformaliuoju švietimu, o savanorystės programa jai pasirodė puikiai tinkanti šiai patirčiai įgyti. Mergina labai mėgsta skaityti, jai niekada nepatiko elektroninis skaitymas. Būtent todėl pasirinko darbo galimybę bibliotekoje, kaip ji pati sako: „Darbas su daugybe knygų man tikrai idealus”. Lusine tikisi, kad galės išmokti daug naujo, pritaikyti savo turimas profesines žinias, panaudoti kino kūrėjos įgūdžius, taip pat įgyti naujų kompetencijų ir tobulėti. Šiuo metu abi merginos darbuojasi ir išbando savo jėgas bibliotekos skyriuose, susipažįsta su darbo bibliotekoje specifika ir Lietuvos kultūra.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios biblioteka džiaugiasi sulaukę tokio gausaus būrio jaunų ir kupinų idėjų savanorių. Tikime, jog kiekviena atnešite ir įgyvendinsite viską ką sugalvojote! Sėkmės darbuose ir savanorystės kelionėje!

Žymos:

Dalintis: