Pasakojimai apie žmones, susijusius su Utenos kraštu

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatyta žymiausio Utenos krašto kraštotyrininko – Antano Gasperaičio knyga „Asmenybių spindesys”. Knygą gražiai išleido leidykla „Utenos Indra”.

Antaną Gasperaitį pažįstame kaip gabų kraštotyrininką, mokantį prakalbinti įvairius archyvus. Jis yra atidžiai, giliai išstudijavęs savo krašto ir istoriją, ir geografiją, ir čia gyvenusių žmonių gyvenimus. Autorių kalbino rašytojas Stepas Eitminavičius. Pristatydamas knygą jis sakė: „Ši knyga kupina meilės Utenos kraštui. Nors kartais galbūt suabejojame, kuo galime didžiuotis, tačiau ši knyga parodo, kiek daug mūsų kraštas turi”.

Knygoje minimi vieni vardai mums gerai žinomi, kiti mažiau girdėt. Pasakojama ne vien apie rašytojus. Emocingai, pateikiant įdomių faktų pasakojama apie Ugnę Karvelis, Juozą Gruodį, Henriką Raštikį, apie kunigą Petrą Raudą, tėvą ir sūnų Strazdus, Alodiją Dičiūtę-Trečiokienę, Rapolą Šaltenį, apie Utenos apylinkių muzikantus, „Saulės” gimnazijos šviesuolius.

Knyga „Asmenybių spindesys” būsimą skaitytoją intriguoja įvairiais faktais, įvairiomis detalėmis ir įdomiomis nuotraukomis.

Dalintis: