Garsiam aktoriui – foto paroda ir knyga

Sausio 11-ąją Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje šiltai pasitikta ir pristatyta Vytauto Bagdono parengta knyga apie kraštietį, teatro, kino ir televizijos aktorių, režisierių Ferdinandą Jakšį „Mūsų Ferdinandas. Tokį Jį prisimename…”

Vakaras prasidėjo K. Ostrausko monospektaklio „Vaižgantas“ ištrauka, kurioje skambėjo aktoriaus F. Jakšio balsas.

Renginyje dalyvavo ir savo atsiminimais apie Ferdinandą Jakšį dalinosi knygos autorius Lietuvos žurnalistų sąjungos narys, kraštotyrininkas, fotografas Vytautas Bagdonas.  Autorius paminėjo, kad ši knyga – tik maža dalis to, ką galimą pasakyti apie šį žmogų, koks jis buvo. Pasidžiaugė, kad į jo prašymą parašyti savo prisiminimus apie aktorių daug kas mielai atsiliepė, atsiuntė vertingų, įdomių atsiminimų, kurie pateko į knygą. Knygoje spausdinama daug fotografijų iš asmeninio paties F. Jakšio albumo.

Prisiminimais apie savo brolį pasidalijo ir išleista knyga džiaugėsi aktoriaus sesuo Žaneta Jakšytė-Kibickienė, kurios iniciatyva ir buvo išleista ši knyga.

Daug įdomių minčių apie bendravimą su aktoriumi išsakė svėdasiškis mokslininkas, biomedicinos mokslų daktaras doc. Juozas Lapienis. Jis susidraugavo su F. Jakšiu dar vaikystėje ir jų draugystė tęsėsi iki tų dienų, kol jo geriausias draugas išėjo Amžinybėn.

Vakarą vedė ir savo prisiminimus apie aktorių pasakojo uteniškių kraštiečių klubo „Indraja“ prezidentas, profesorius Arvydas Šaltenis. O nuostabias melodijas dovanojo Audronė Misiukaitė (fleita) ir Renata Buzėnaitė (akordeonas).

Po oficialiosios dalies uteniškiai dar ilgai bendravo su renginio svečiais, dovanojo gėlių puokštes, suvenyrus, fotografavosi, rikiavosi prie autografų.

Knygos pristatymo proga bibliotekos skaitykloje buvo atidaryta  Vytauto Bagdono bei jo dukros, fotomenininkės Simonos Bagdonaitės parengta kelių dešimčių nuotraukų foto parodą „Mūsų Ferdinandas…“.

Dalintis: