Dovana kraštiečiams – vertinga knyga

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įvyko ilgametės laikraščio „Utenis“ žurnalistės,  Genovaitės Šnurovos knygos ,,Utenos rajono maldos namai“ pristatymas.

Renginyje dalyvavo fotografijų autorius Robertas Kiburtas, leidyklos „Utenos Indra“ savininkai Žaneta ir Antanas Kibickai, žurnalistė, istorikė Lina Dūdaitė-Kralikienė, Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė Regina Skomskienė. Renginį vedė teol. lic. kunigas Andrius Šukys.

Tai nepaprasta dovana kraštiečiams, pirmoji tokio pobūdžio knyga, kurioje glaustai papasakota visų Utenos rajone esančių maldos namų istorija.

Autorė G. Šnurova įdomiai ir nuoširdžiai papasakojo, kodėl ėmėsi šio sunkaus ir atsakingo darbo. Fotografijų autorius R. Kiburtas, seniai fotografuojantis ir turintis daug įgūdžių, pasidalijo mintimis apie bažnyčių fotografavimą, apie šių kultūros paminklų išskirtinumą ir tai, kad su dabartiniais dronais galima daryti labai kokybiškas nuotraukas.

Kunigas A. Šukys kalbėjo apie bažnyčių kaip pastatų svarbą ir drauge Bažnyčios kaip bendruomenės aktualumą. Jis paminėjo, kad Utenos rajone yra dvi bažnyčios, įtrauktos į Kultūros paveldo sąvadą. Tai Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia ir varpinė bei Vyžuonų Šv     . Jurgio bažnyčia.

Renginio metu pasisakę kiti svečiai kalbėjo apie Utenos bažnyčias, įvardijo jų grožį ir svarbą gyvenime.

Renginyje muzikavo Audronė Misiukaitė ir Renata Buzėnaitė.

 

 

 

Dalintis: