20 metų kartu su NATO

Lietuvos Seimas, siekdamas pažymėti mūsų šalies įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją ir Europos Sąjungą 20-metį, nusprendė 2024-uosius paskelbti NATO ir Europos Sąjungos metais. Šia ypatinga proga vasario 6-ąją bibliotekoje vyko įdomus susitikimas – diskusija „20 metų kartu su NATO“.  Svečiuose lankėsi diplomatas, Lietuvos Respublikos ambasadorius prie NATO, buvęs LR Ministro pirmininko kancleris, buvęs Lietuvos ambasadorius Danijos Karalystėje ir Vokietijoje –  Deividas Matulionis.

Susitikimo metu buvo apžvelgta Lietuvos istorija ir padėtis iki įstojimo į NATO, ekonomikos ir saugumo klausimai. ,,NATO esmė yra 5 straipsnis – vienas už visus ir visi už vieną“ – apie NATO suteikiamą saugumą ir gynybą sakė svečias.  Tačiau, kaip pabrėžė ambasadorius, mes visi privalome daryti viską, kad užtikrintume mūsų saugumą. Negalime tikėtis, jog aljansas viską padarys, turime ir patys imtis visų įmanomų priemonių.

Po gerb. ambasadoriaus D. Matulionio kalbos vyko diskusija su žiūrovais, kurios metu kalbėta apie Turkijos ir Vengrijos veiksmus, santykius su Rusija, apie pramonės plėtimą ir tai, ką Lietuva galėtų gaminti, kaip gerinti savo padėtį, kaip galėtų būti vystoma karo pramonė.

Renginio pabaigoje svečią sveikino ir už atvykimą dėkojo Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas bei bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė.

Džiaugiamės, jog Utenos gyventojai turėjo galimybę susipažinti, pabendrauti ir užduoti rūpimus klausimus gerb. D. Matulioniui ir taip pažymėti 2024-uosius – NATO metus.

Dalintis: