
Rūtos Vyžintaitės pirmosios poezijos knygos „Liuksemburgo jūra“ pristatymas
2025 m. vasario 20 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje poetės Rūtos Vyžintaitės pirmosios poezijos knygos „Liuksemburgo jūra“ pristatymas.
Dalyvauja knygos autorė.
Maloniai visus kviečiame!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Rūta Vyžintaitė – poetė, 2024 m. laimėjusi Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos organizuotą Pirmosios knygos konkursą. Poetės eilėraščiai spausdinti almanache „Atokios stotys“. Jau kelinti metai eilėraščius ji skaito poezijos almanacho sutiktuvėse Utenoje.
Ne tik poeziją, bet ir filmų, laidų scenarijus rašanti kūrėja gyvena Kaune, tačiau artimai susijusi su Utenos kraštu, pačia Aukštaitija: jos senelis, kuriam ir skirta knyga, kilęs iš Vyžuonų, o tėtis – iš Molėtų. Galbūt todėl vaikystės praleistos prie ežerų sutekėjo į visą jūrą, kurią savo knygoje, Rūta simboliškai pavadina Liuksemburgo.
„Poeziją užčiuopiu šį tą vis sužinodama: mane jaudina faktai, datos, žemėlapiai. Kaip 90-ųjų vaikas, daugiausiai tokių „sužinojimų“ paveldėjau iš XX amžiaus Lietuvos, Rytų Europos patirčių, todėl ir knygą pavadinau „Liuksemburgo jūra“ – tai užuomina į laikotarpio ilgesio simboliu tapusį „Liuksemburgo radiją”, į svajonę kartais neįmanomo, į mažų dalykų dideles jūras“, – sako Rūta.
„Poetinis reportažas – R. Vyžintaitės žanras, tad nemažai tokių šmaikščių reportažų jai tikrai pavyksta. Šioje knygoje rasime ir bravūriškai nostalgiškų istorijos eskizų, eilėraščių apie tėvynę. Tik neskubėkite raukytis – autorė bando atgaivinti mirtinai nuvalkiotą patriotinį eilėraštį, įkvėpti jam gyvybės ir žaismės“
Marius Burokas
Nuoširdžiai kviečiame į Rūtos knygos pristatymą, kuriame degustuosime skirtingus ežerus ir jūras bei išgirsime pažįstamų vietovardžių:
Vyžuonų bažnyčioj
vakaro mišios
užšalo apeigų vynas
eketė ostijos formos
pliumpt!
Iššoka Jėzus
Bėga per mėlyną Aukštaitiją.