Knygos „Neplanuotas gyvenimas: šeima sovietmečio Lietuvoje“ pristatymas

2023 m. balandžio 5 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje  susitikimas su  Dalia Leinarte ir jos knygos „Neplanuotas gyvenimas: šeima sovietmečio Lietuvoje“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorė. Maloniai kviečiame!

„Neplanuotas gyvenimas“ – knyga apie sovietinio režimo įtaką šeimai. Tai novatoriškas mokslinis tyrimas apie lietuvių šeimos institutą sovietmečiu, skirtas plačiajai auditorijai. Kodėl sovietmetį išgyvenusių moterų atsiminimai apie šeimą yra blankūs, fragmentiški ir menkai individualizuoti? Šis ir daug kitų klausimų yra atsakomi šioje knygoje, remiantis pirminiais archyviniais ir antriniais spausdintais šaltiniais, istoriografija ir atliktais interviu.

Dalia Leinartė – istorikė, publicistė, Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto (CEDAW) narė ir buvusi pirmininkė. 2018 m. „Apolitical“ ją išrinko kaip vieną iš 100 įtakingiausių žmonių lyčių politikos srityje visame pasaulyje. Knygų „Prijaukintos kasdienybės. Autobiografiniai moterų interviu, 1945–1970 m.“, „Vedusiųjų visuomenė. Santuoka ir skyrybos Lietuvoje XIX amžiuje – XX amžiaus pradžioje“ autorė.

 

The event is finished.

Data

Bal 05 2023
Expired!

Laikas

17:00

Vieta

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka
Kategorija