Kviečiame Utenos ir Molėtų vaikus ir jaunimą susidraugauti su knyga!

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Aukštakalnio filialas kviečia Utenos ir Molėtų vaikus ir jaunimą į Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamo projekto „Draugystė su knyga“ renginius! Projekto tikslas – dalyvius supažindinti su vaikų literatūra, šiuolaikiniais rašytojais, bendradarbiaujant su kultūros įstaigomis, profesionaliais edukatoriais, menininkais.

Siekiame per skirtingas raiškos formas skatinti domėtis vaikų ir paauglių knygomis ir daugiau skaityti, gerinti pažinimo, kūrybiškumo, kultūrines kompetencijas, įtraukti į grupinį kūrybos procesą, motyvuoti tolesnei kūrybinei saviraiškai, lavinti vaizduotę, muzikinį intelektą, supažindinti su profesionalia aktorių vaidyba, taip pat mokytis interpretuoti, suprasti knygos turinį, daugiau sužinoti apie knygos leidybos etapus.

Projekte dalyvių laukia puiki galimybė išreikšti save ir  įgyti daugiau pasitikėjimo per knygos ir dramos terapiją, pasitelkiant tinkamus kokybiškos grožinės literatūros tekstus.

Ekskursijose po Utenos ir Molėtų miestus vyresni mokiniai susipažins su Utenos ir Molėtų miestų istorine architektūra, per knygą ir multimediją susipažins su globalinėmis problemomis, kartu kūrybiškai ieškos būdų prisidėti prie aplinkos švarinimo.

Numatomi projekto renginiai:

Balandžio mėnesį rašytoja  Gintarė Adomaitytė, knygų vaikams, suaugusiems ir paaugliams autorė, Utenos Aukštakalnio bibliotekoje pakvies 4-6 klasės mokinius į kūrybinį užsiėmimą „Aš kuriu pasaką“ ir supažindins su pasakos kūrimo procesu. Vėliau vyks praktinis užsiėmimas, pasitelkiant vaizduotę – bendros pasakos kūrimas.

Rašytoja ir dailininkė, knygų iliustratorė Sigutė Ach gegužės mėnesį trečiokus ir ketvirtokus Utenos Aukštakalnio bibliotekoje ir mūsų projekto partnerių – Molėtų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pakvies į savo autorinę programą „Knygos kelias“. Dailininkės autorinė programa supažindins su knygos atsiradimo istorija, dalyviai pasigamins mažų knygelių su Sigutės Ach iliustracijomis.

Gegužę Utenos Aukštakalnio progimnazijos salėje jūsų laukia Teatriuko spektaklis  „Kalvio pasaka“.  Tai muzikinis mitologinės Martyno Vainilaičio pasakos sekimas su Teatriuko režisieriumi-aktoriumi Žilvinu Ramanausku, muzikos aranžuotoju Gediminu Žiliu, aktoriais Dalia Mikoliūnaite ir Artūru Varnu. Spektaklis šeimai supažindina su lietuvių mitologine poezija, naujai suskambantys etno instrumentai, paprasti buities daiktai sukuria savitą muzikinę kompoziciją.

Rugsėjį kartu su mūsų projekto partneriais  – Utenos kraštotyros ir Molėtų krašto muziejais – Utenos ir Molėtų  gimnazistus pakviesime į istorijų rašymo dirbtuves „Namai iš žodžių“ kartu su vaikų ir paauglių rašytoja Ilona Ežerinyte. Istorijų rašymo dirbtuvės – integralus užsiėmimas, apimantis rašymo praktiką, fotografiją, istoriją. Pirmiausia vyks muziejininko ekskursijos po Utenos ir Molėtų miestus, mokiniai susipažins su istorine architektūra, vėliau fotografuos norimus aprašyti pastatus, kartu su Ilona Ežerinyte įgis istorijų rašymo praktikos, tęs istorijas savarankiškai, vėliau muziejus kartu su senosiomis fotografijomis pateiks tikrąsias fotografuotų pastatų istorijas. Mokinių istorijos su nuotraukomis ir muziejaus senosios fotografijos su aprašymais bus eksponuojami bibliotekoje ir muziejuose.

Meno terapeutė Audronė Masiukienė rudenį Utenos ir Molėtų bibliotekose ves biblioterapinį užsiėmimą vaikams nuo 10 metų „Žvilgnis į knygos veikėjų realybę“. Interpretuodami knygos tekstą dalyviai patirs teigiamą terapinį knygos poveikį, išmoks žodžiais ir judesiais apibūdinti savo būseną, suvaidinti pasirinktus knygų veikėjus, kūrybiškai dirbti grupėmis. Šio užsiėmimo metu mokiniai dėmesingai skaitys knygą, lavins vaizduotę, išreikš save per vaidinimą.

Rašytoja Gina Viliūnė į Uteną atkeliaus su kūrybine programa „Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą“. Pagrindinis edukacijos tikslas – supažindinti 1-6 klasės mokinius su Baltijos jūra, jos gyventojais, atkreipti dėmesį į sudėtingą ekologinę situaciją. Renginio uždaviniai – ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą, skatinti susidomėjimą gamtos įvairove, skatinti pažinti Baltijos jūrą, ugdyti empatiją ir atsakingumą gyvūnų atžvilgiu. Edukacinis užsiėmimas vyks pasitelkiant G. Viliūnės knygos “Smiltės ir Vėjaus kelionė po Baltijos jūrą” herojus ruoniukus. Multimedijos pagalba mokiniai gali lydėti ruoniukus, keliauti su jais po Jūrų muziejų ir Baltijos jūrą, pažinti kitus gyvūnus, išgyventi linksmus ir pavojingus nuotykius, sužinoti apie žinduolius, gyvenančius jūroje, jų rūšis, savybes, skirtumus ir panašumus. Pabaigoje mokiniai dalyvaus trumpoje žinių patikrinimo viktorinoje, diskutuos apie ekologiją ir kiekvieno iš mūsų indėlį į Baltijos jūros ir visos Žemės  švarinimą.

Renginyje „Svečiuose – Molinukė“ Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Janina Vyšniauskienė su savo sukurtu Molinukės personažu Utenoje ves adaptuotą užsiėmimą priešmokyklinukams, supažindins su priešmokyklinukų knygomis, žaismingai skaitys grožinius tekstus.

 

Daugiau informacijos apie projektą  Facebook paskyroje „Aukštakalnio biblioteka“, www.uvb.lt

 

Projekto vadovė  Lina Žalytė- Grinskienė

 

 

 

Žymos:

Dalintis: