Kūrybinės klasės žurnalo „Baltas kambarys“ pristatymas

2023 m. balandžio 24 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos  konferencijų salėje kūrybinės klasės žurnalo „Baltas kambarys“ pristatymas. Dalyvaus žurnalo sumanytoja ir leidėja Luana Masienė bei meno rubrikos „Vilmos katiliukas“ autorė, menotyrininkė Vilma Kilinskienė. Maloniai kviečiame!

Pirmasis kūrybinės klasės žurnalo „Baltas kambarys“ numeris pasirodė 2016 m. birželio mėnesį. Tuomet pratarmėje jo sumanytoja matematikė ir menininkė Luana Masienė rašė: „BALTAS KAMBARYS – tai tuštuma, kuri yra ir bus apstatoma daiktais-žmonėmis, ir taip „įsidaiktinę“ aš/tu/jis/ji apsigyvensim kartu… gal ilgam.“

Šiandien baltas kambarys (žurnalas) jau apstatytas įvairiausiais daiktais (rubrikomis), tarp kurių rasime pačios Luanos kavos puodelį, filosofijos profesoriaus Gintauto Mažeikio megafoną, menotyrininkės Vilmos Kilinskienės katiliuką, orientalisto Tado Snuviškio sietyną, filologijos profesorės, visuomenės veikėjos Aušrinės Marijos Pavilionienės žemėlapį, šiuolaikinės muzikos tyrinėtojo, žurnalisto Mindaugo Peleckio tereminą, ekonomisto Naurio Treigio porte-monnaie (piniginę), jaunojo filosofo Vytauto Vyšniausko prielangį, menotyrininkės Onos Gaidamavičiūtės sapnų gaudyklę, Editos Skopič naktinį stalelį, Jeronimo Brazaičio parkerį ir Čiurlionio portfelį (Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rubriką).

Naujausiame žurnalo numeryje pirmą kartą pražydo Nyderlanduose gyvenančios etnologės Aurelijos Drevel pelargonija vazonėlyje, laiką pradėjo skaičiuoti Eugenijaus Misiūno kalendorius, užderėjo mitologo, religijotyrininko Dainiaus Razausko agurkas, apetitą sužadino menotyrininkės Vilmos Kilinskienės stiklainis iš rūsio, lentynon nugulė menininkės Gaivos Kuliešienės graži knyga, o  Živilė Filmanavičiūtė, amžinybėn iškeliavusios Jūratės Baranovos buvusi studentė, pasimatavo legendinę dėstytojos  raudonąją suknelę. Beje, kasmet kambaryje atsiranda suvenyrų ar nubyra sienų tinko dulkės (filosofas, vertėjas Žilvinas Vareikis), tiksi retro laikrodis (žurnalistė Dijana Apalianskienė), pažyra adatų (poetas ir literatūros bei meno kritikas Dainius Gintalas) ar pabyra karoliai (literatė ir kūrybininkė Sondra Simana). Dryžuotomis kojinėmis kambarį perbėga filologė Agnė Zėringytė, o urvelyje sukrebžda Rasos Night pelytė. Ievos Kazlauskaitės veidrodis atspindi ne tik išorę, bet ir vidinius slėpinius, bent jau tol, kol šviečia Andrėjos Liudžiūtės lemputė. Na, o paskutiniame stalčiuje – į kurį kaskart nugula kas nors netikėto – apsigyveno Ramūno Vaicekausko sapnai.

Rubrikų autoriai darniai „įsidaiktina“ bendrame kambaryje, kurio sienas (puslapius) puošia ne tapetai, o autoriniai meno kūriniai. Nuo 2017-ųjų vyksta žurnale publikuotų menininkų kūrinių parodos. 2018-aisiais renginių spektras išsiplėtė iki straipsnių autorių paskaitų, vakarų, filmų peržiūrų, koncertų ir dailės konkursų Lietuvos moksleiviams.

Auga žurnalas, auga ir kūrybinė klasė. O gal neauga, gal visuomet ir buvo kūrybinė, tik neatpažino savęs, kaip tokios? Žurnalas „Baltas kambarys“ – savotiškas lakmuso popierėlis, padedantis šios klasės atstovams atpažinti klasės požymius savyje ir aplinkiniuose. Šįkart žurnalo rengėjai kviečia save jau atpažinusius „klasiokus“ ir visus dar savęs tebeieškančius į naujojo, aštuntojo, žurnalo numerio pristatymą, kuriame dalyvaus žurnalo sumanytoja ir leidėja Luana Masienė bei  meno rubrikos „Vilmos katiliukas“ autorė, menotyrininkė Vilma Kilinskienė.

Žymos:

Dalintis: