Technologijos ir kultūra: tiltai į įtraukesnę visuomenę
Kaune vyko tarptautinis Erasmus+ projekto „Enlighten, Engage, Empower: Through Culture to Community“ patirties mainų seminaras, subūręs partnerius iš Lietuvos, Bulgarijos ir Portugalijos. Pagrindinis projekto tikslas – sujungti technologijas ir kultūrines veiklas, kad būtų didinama pažeidžiamų visuomenės grupių įtrauktis.
Diskusijos ir kūrybinės dirbtuvės
Renginys prasidėjo šiltu sutikimu ir kavos pertraukėle, kuri suteikė progą dalyviams susipažinti. Po registracijos – diskusija apie projekto pasiekimus ir ateities planus, įskaitant vaizdo pamokų kūrimo idėjas. Tai leido geriau suprasti, kaip technologijos gali būti taikomos kultūros sektoriuje.
Ekskursija po Kauno senamiestį padėjo giliau pajusti miesto kultūrinį paveldą. Po pietų – kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo nagrinėjama, kaip kultūros įstaigos gali pasitelkti kūrybiškumą ir pažangias technologijas naujoms paslaugoms kurti. Praktiniai užsiėmimai suteikė įžvalgų apie inovatyvius sprendimus, galinčius padidinti kultūros prieinamumą.
Bendruomenės įtraukimas ir technologijos
Bibliotekų vaidmuo bendruomenės įtraukimo procese pasirodė esąs itin svarbus. Girstupio bibliotekoje buvo išbandytos Makerspace veiklos, kurios skatina kūrybiškumą ir technologinį lankstumą. Taip pat pristatytas „Gyvosios bibliotekos“ metodas, kuriame žaidybiniai elementai padeda skatinti dialogą ir tarpusavio supratimą.
Vizitas į „Mokslo salą“ leido susipažinti su edukacinėmis programomis ir inovatyviomis priemonėmis, skirtomis įvairaus amžiaus žmonių įtraukimui. Tai įrodė, kad mokslas ir kultūra gali puikiai derėti, stiprinant visuomenės įsitraukimą.
Kultūros ir skaitmeninių technologijų sąveika
Daug dėmesio skirta skaitmeninių technologijų ir kultūros ryšiui. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje aptartos skaitmeninės priemonės, kurios gali įtraukti įvairias visuomenės grupes į kultūrines veiklas. Taip pat suplanuoti tolimesni projekto veiksmai ir pasidalinta įžvalgomis baigiamojoje diskusijoje.
Seminaro kulminacija – apsilankymas M. K. Čiurlionio nacionaliniame dailės muziejuje. Virtualios realybės filmas „Angelų takais“ suteikė unikalią galimybę naujai patirti Čiurlionio kūrybą. Tai tapo įrodymu, kaip technologijos gali atgaivinti kultūrinį paveldą ir suteikti jam naujų formų.
Įgyta patirtis ir išvados
Šis seminaras – neįkainojama patirtis, atskleidusi, kaip technologijos ir kultūra gali susijungti, stiprinant bendruomenes ir mažinant socialinę atskirtį. Užmegzti ryšiai ir įgytos žinios neabejotinai prisidės prie naujų iniciatyvų kūrimo bei tolimesnio bendradarbiavimo. Renginys įrodė, kad kultūra ir inovacijos kartu gali formuoti prasmingus pokyčius visuomenėje.
Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ir nuomonė yra tik autorių ir tai nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Švietimo mainų paramos fondo požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi už juos atsakingais.