Development of Elderly’s Digital Skills Through Family Learning / Vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninių gebėjimų ugdymas mokantis kartu su šeima (Nr. 2020-1-LT01-KA204-077965)

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka įgyvendino Europos Komisijos programos „Erasmus+” 2 pagrindinio veiksmo (KA2) strateginės partnerystės projektą Nr. 2020-1-LT01-KA204-077965 „Development of Elderly’s Digital Skills Through Family Learning”/ „Vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninių gebėjimų ugdymas mokantis kartu su šeima”. Projekto trukmė – beveik dveji metai. Projektui skirta 82230 EUR dotacija.

Inicijuoti projektą paskatino tai, kad skaitmeninių kompetencijų stoka vyresnio amžiaus žmonėms kelia vis daugiau problemų: jie nepasitiki technologijomis ir mano, jog šios skirtos tik jauniems, daugelis bijo naujovių, nes galvoja, kad neprisitaikys, taip pat dažnas neįžvelgia virtualaus pasaulio galimybių, todėl nesiekia jomis naudotis.

Iššūkių daug ir suaugusiųjų mokytojams: trūksta idėjų, kaip motyvuoti vyresnio amžiaus gyventojus mokytis, daug dėmesio vis dar skiriama tradiciniams mokymosi būdams ir teorinėms žinioms pamirštant socialinių įgūdžių svarbą. Modernūs mokymo ir mokymosi būdai per mažai taikomi, taip pat kaip ir įtraukiantis mokymosi turinys.

Šio projekto tikslas – sustiprinti projekte dalyvaujančių institucijų potencialą ugdant vyresnio amžiaus žmonių skaitmeninius gebėjimu, įgalinti populiarinti vyresniųjų mokymosi kartu su šeima idėją bei ją įgyvendinti.

Projekto veiklos:

  • Surengti tarptautinius patirties mainų renginiai.
  • Aprašytos sėkmės istorijos, surinkti geros patirties pavyzdžiai.
  • Organizuoti pilotiniai mokymai visose partnerių šalyse pritaikant naujus mokymosi kartu su šeima modelius.

Projekto partneriai:

  • Pärnu centrinė biblioteka, Pärnu, Estija.
  • „Tsennosti, Dobrodeteli, Integritet” fondas, Sofija, Bulgarija.
  • Asociacija „EDUVITA”, Lecce, Italija.
  • Asociacija „Nazilli Hayat Boyu Ogrenme Dernegi”, Aydin Nazilli, Turkija.
  • De Castilla – La Mancha universitetas, Ciudad Real, Ispanija.

 

Visą projekto informaciją ir gerosios patirties pavyzdžius galima rasti interneto svetainėje https://digitalskillsfamilylearning.com/

 

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Europos Komisijos parama nereiškia pritarimo šio straipsnio, kuriame pateikiama autorių nuomonė, turiniui, todėl Europos Komisija negali būti laikoma atsakinga už jame panaudotą informaciją.

Dalintis: