Savanorės 2021-2022 metais

Bibliotekoje nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio svečiuojasi net dvi užsienio savanorės, Lika ir Lusine.

Lika, kaip pati sako yra iš mažos ir labai gražios šalies, Gruzijos. Šiuo metu ji trečio kurso teisės studentė, mėgstanti keliauti ir būti gamtoje, tačiau dėl Covid-19 pandemijos jos mokslai persikėlė į internetinę erdvę ir mergina atrado daugiau laisvo laiko, kurį norėjo išnaudoti naudingai. Skirti laiką asmeniniam tobulėjimui ir išbandyti save. Lika sako, kad savanoriaudamas gali įgyti naujų įgūdžių ir įgyti vertingos darbo patirties, išplėsti savo socialinį akiratį ir susirasti naujų draugų. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl ji nusprendė ieškoti programų užsienyje. Taip mergina atrado 8 mėnesių savanorystės programos pasiūlymą A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Lika tikisi daug nuveikti bibliotekos labui, ji nori padėti vaikams, jaunimui ir suaugusiems, organizuoti įvairius renginius, planuoti vaikų veiklą ir dar daugiau. „Man labai patiko Utenos miestas. Žalia, ramu ir gražu. Tai tinka mano charakteriui ir manau, kad šis miestas ir biblioteka suteiks man galimybę tobulėti ir pamatyti pasaulį kitoje gyvenimo perspektyvoje.”

Lusine – 25 metų mergina, atvykusi pas mus iš Armėnijos. Pagal specialybę ji yra kino kūrėja, tačiau šiais metais susidomėjo neformaliuoju švietimu, o savanorystės programa jai pasirodė puikiai tinkanti šiai patirčiai įgyti. Mergina labai mėgsta skaityti, jai niekada nepatiko elektroninis skaitymas. Būtent todėl pasirinko darbo galimybę bibliotekoje, kaip ji pati sako: „Darbas su daugybe knygų man tikrai idealus”. Lusine tikisi, kad galės išmokti daug naujo, pritaikyti savo turimas profesines žinias, panaudoti kino kūrėjos įgūdžius, taip pat įgyti naujų kompetencijų ir tobulėti. Šiuo metu abi merginos darbuojasi ir išbando savo jėgas bibliotekos skyriuose, susipažįsta su darbo bibliotekoje specifika ir Lietuvos kultūra.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios biblioteka džiaugiasi sulaukę šių kupinų idėjų, veiklos planų ir noro veikti savanorių. Tikime, jog kiekviena atnešite ir įgyvendinsite viską ką sugalvojote! Sėkmės darbuose ir savanorystės kelionėje!

Žymos:

Dalintis: