Utenos rajono gyventojai kviečiami dalyvauti Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine: įsteigti specialūs prizai

Prasidėjo registracija į jau antrą kartą Lietuvoje organizuojamą Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą. Spalio 24-ąją, minint Tarptautinę kovos su klimato kaita dieną, vyksiančiame egzamine kviečiami dalyvauti visi norintys, o Utenos rajono gyventojai pretenduos į gamtosauginės veiklos projekto Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas, finansuojamo Utenos rajono savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis, įsigytus prizus.

Nemokamame žinių patikrinime kviečiami dalyvauti visi nuo moksleivio iki senjoro, nuo apie klimato kaitą dar negirdėjusio iki aplinkosaugos profesionalo. Dalyviai žinias pasitikrins ir dėl prizų susirungs keturiose kategorijose pradedančiojo, smalsuolio, tyrinėtojo ir eksperto.

Siekiant paskatinti domėtis aplinkosaugos temomis skirtas finansavimas VšĮ ,,Žaliosios politikos institutas” vykdomam gamtosauginės veiklos projektui ,,Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas”. Projekto metu įsigytus specialius prizus .galės laimėti geriausiai kiekvienoje kategorijoje pasirodę dalyviai iš Utenos rajono. Kiekvienoje iš keturių kategorijų geriausiai pasirodžiusiam rajono gyventojui bus įteiktas planšetinis kompiuteris, o aktyviausiai dalyvavusi mokykla pelnys pažintinį rinkinį interaktyvesnėms pamokoms

Klimato kaitos požymius matome kiekvieną dieną. Jos pavyzdys – ir šią vasarą dalį Utenos rajono nusiaubęs škvalas. Norėdami klimato kaitos poveikį sušvelninti, turime keisti savo įpročius, o tam reikia gerinti žinias apie šį procesą ir aplinkosaugą. Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas puiki proga tai padaryti“, – sako Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Rosita Deveikienė.

Praėjusių metų pažymys penketas

Praėjusiais metais vidutinis dalyvis Nacionalinį aplinkosaugos egzaminą išlaikė penketukui. Rezultatai parodė, kad net 60 proc. egzamino dalyvių nežinojo, kur kreiptis pastebėjus gamtai daromą žalą, tik 40 proc. galėjo įvardinti, kaip klimato kaita paveikia žmogaus sveikatą. Vos 2 iš 10-ies identifikavo transporto sektorių kaip didžiausią šiltnamio efektą sukeliančių dujų sukėlėją Lietuvoje.

Akivaizdu, kad poreikis stiprinti aplinkosauginį raštingumą Lietuvoje yra didelis. Viešojoje erdvėje gausu „žaliojo smegenų plovimo“ ir mitais apipintos informacijos, kuri kartais prasilenkia su realybe ir arba visai atima motyvaciją rinktis pokyčius, arba skatina imtis ne visai efektyvių veiksmų. Nacionaliniu aplinkosaugos egzaminu siekiame sudaryti sąlygas ne tik pasitikrinti žinias, bet ir įgyti naujų, aktualių kasdieniams pasirinkimams“, sako egzaminą rengiančio Žaliosios politikos instituto vadovas Remigijus Lapinskas.

Kviečia egzaminui ruoštis jau dabar

Dalyviai susidurs su užduotimis klimato kaitos, atliekų tvarkymo, gyvosios gamtos pažinimo, energetikos, žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi tikslų ir kitomis temomis. Klausimus egzaminui ruošia skirtingų sričių specialistai iš Lietuvos ir užsienio: pedagogai, ekologai, nevyriausybinio sektoriaus atstovai, žaliosios verslo transformacijos konsultantai ir kt. Jų gretose ir mokslo populiarinimo kanalo „Mokslo sriuba“ kūrėjas Ignas Kančys bei Metų mokytojo premijos laureatė, biologijos mokytoja-ekspertė Rasa Zubrickienė.

Nors egzaminas vyks tik spalio pabaigoje, susidomėjusieji raginami registruotis ir pasiruošimui naudingą edukacinį turinį gauti jau dabar. Geriausiai pasirodžiusieji bus apdovanoti vertingais prizais specialios egzamino laureatų apdovanojimo ceremonijos metu. Registracijos formą ir daugiau informacijos apie egzaminą rasite www.aplinkosaugosegzaminas.lrt.lt

Pernai Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine dalyvavo daugiau nei 11 tūkst. žmonių iš 72 Lietuvos miestų ir miestelių.

Žymos:

Dalintis: