Pasaulinė autizmo supratimo diena

Balandžio 2 d. minima Pasaulinė autizmo supratimo diena. „Autizmo spektro sutrikimo simbolis – begalybės ženklas, nes nėra vienodų autistiškų asmenų ir spektras toks platus, kaip begalybė“, – sakoma Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ kreipimesi.

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka šia proga primena, kokių veiklų ir paslaugų siūlome autistiškiems asmenims ir jų šeimoms. Atkreipiame dėmesį, kad bibliotekoje vedami sensoriniai skaitymai, pritaikyti autistiškiems lankytojams.  Į šiuos skaitymus kviečiame registruotis.

Sensoriniai skaitymai

Sensoriniai skaitymai –  tai edukacinės programos vaikams pagal knygas. Edukacijoje naudojamos įvairios priemonės, teksto prasmė perteikiama pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą). Skaitymų eigą sudaro– istorijos skaitymas pasitelkiant pojūčius, praktinė užduotis pagal knygos tekstą, žaidimai. Sensoriniai skaitymai vedami pagal:
I. Violetos Palčinskaitės knygą „Visi ką nors turi“
II. Eduardo Mieželaičio knygą 
„Zuikis Puikis


Bibliotekoje kuriamos paslaugos Autizmo spektro ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams. Socialinė istorija supažindina su bibliotekos erdvėmis ir darbuotojais, sensorinis ir informacinis žemėlapiai padeda rasti ramų kampelį bibliotekoje.

Daugiau informacijos rasite čia

Žymos:

Dalintis: