Utenos bibliotekoje – naujas interaktyvus žaidimas

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įvyko interaktyvaus žaidimo Vytauto Račicko knygų motyvais pristatymas. Renginyje dalyvavo ir knygų autorius kraštietis Vytautas Račickas.

Žaidimas „Klasėje su Zuika“ sukurtas bibliotekai bendradarbiaujant su kūrybinių industrijų įmone „Iron Cat“. Interaktyviai pristatyta rašytojo V. Račicko kūryba didina vaikų motyvaciją ir norą skaityti, knygose ieškoti teisingų atsakymų. Prie sukūrimo prisidėjo ir Užpalių gimnazijos mokiniai. Jie dalyvavo skaitymo ir piešimo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu sukūrė piešinius apie knygos herojų Zuiką. Šie piešiniai buvo panaudoti interaktyvaus žaidimo „Klasėje su Zuika“ iliustracijoms. Užpalių gimnazijos moksleiviai patys pirmieji išbandė žaidimą. Moksleiviai pasiskirstę į  komandas įsitraukė į V. Račicko sukurtų personažų nuotykius, lavino kūrybiškumą atlikdami užduotis ir atsakinėdami į klausimus, įgijo literatūrinių žinių. Savo žinias apie V. Račicko knygų veikėjus prisiminė ir suaugusieji. Jėgas išbandė ir pats rašytojas bei kiti svečiai.

Žaidimo nugalėtojai buvo apdovanoti išmaniaisiais prizais ir skanėstais. Rašytojas žaidimo dalyviams padovanojo po savo knygą su autografu.

Tikimasi, kad šis žaidimas taps kraštiečio rašytojo kūrybos populiarinimo ir vaikų skaitymo skatinimo priemone ne tik Utenos, bet ir kaimyninėse bibliotekose.

Dalintis: