Saulėgrąžų dievo pasaulyje

Vasario septintosios vakarą bibliotekoje lankėsi publicistas, rašytojas Liudas Dapkus, kuris pristatė savo naująjį romaną „Saulėgrąžų dievas“. Tai – pasakojimas apie pasipriešinimą, netektis ir pergales, neapykantą ir meilę. Ši knyga skirta visiems, kurie stebi ir domisi įvykiais Ukrainoje, kurie laukia ir tiki šios šalies pergale.

Kai 2022 metų pavasarį ėmė ryškėti karo Ukrainoje siaubas, autorius savo knyga norėjo suteikti žmonėms vilties. Norėjo, kad žmonės skaitytų ir jaustų viltį, jog blogis gaus ko nusipelnęs. Knygoje autorius ne tik analizuoja karo faktus, bet ir ieško atsakymų iš kur gimė tas blogis ir kaip jį įveikti. Veiksmas romane plėtojasi Ukrainoje, Jungtinėse Valstijose, Artimuosiuose Rytuose ir Rusijoje.

Susitikime su uteniškiais autorius atskleidė, kad romanas buvo kuriamas Druskininkuose. Tai pirmoji trilogijos dalis, parašyta per keturiasdešimt penkias dienas. Autorius intensyviai dirbo kasdien parašydamas po du tūkstančius žodžių.

Susitikime rašytojas iš žiūrovo sulaukė priekaišto, kad  nepapasakojo apie savo šaknis Utenoje. Paaiškėjo, kad čia po karo dirbo jo senelis Liudas Dapkus ir jį žmonės labai gerbė.

Dėkojame autoriui už nuoširdų, atvirą ir įdomų knygos pristatymą.

 

Dalintis: