Pažintis su Kupiškio kraštu

Įgyvendinant projektą „Pažinkime Kupiškio kraštą“, skirtą Aukštaitijos metams, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos darbuotojos lankėsi Kupiškio krašte. Pirmoji aplankyta vieta – Kupiškio viešoji biblioteka, po šešerių metų rekonstrukcijos įsikūrusi senojoje sinagogoje, kur  persipina graži istorinė praeitis ir šiuolaikiškumas. Bibliotekos direktorius Algirdas Venckus papasakojo apie atsinaujinusias bibliotekos erdves, fonduose saugomas vertingesnes įvairių dokumentų kolekcijas, apie tai, kad mažieji bibliotekos lankytojai čia pratinami skaityti nuo mažumės. Konferencijų salėje pasidalijome patirtimi, apsikeitėme dovanėlėmis.

Pažintį su Kupiškiu tęsėme vaikštant po miesto aikštę, klausantis Kraštotyros ir edukacijų skyriaus vedėjos Linos Matiukaitės pasakojimų apie mūsų kraštiečio Henriko Orakausko sukurtas miestą puošiančias skulptūras. Apsilankėme Kupiškio etnografijos muziejuje, užsukome į Kristaus Žengimo į dangų bažnyčią. Nuvykę prie Kupiškio marių kopėme į legendomis apipintą Kupiškio piliakalnį su milžinų pėdsakais bei apsilankėme „Uošvės liežuvio“ dendrologiniame parke, kuriame auga daugiau nei 50 rūšių medžių.

Aplankėme ir Palėvenės miestelį. Apie įspūdingą Šv. Domininko bažnyčią labai įdomiai pasakojo Aldona Ramanauskienė, apie naujai atgimstantį ir restauruojamą dominikonų vienuolyną – Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centro darbuotoja Rita Pukenienė. Dalyvavome ir edukacijoje – ragavome pagal vienuolių receptus išvirtos žuvienės.
Ši kelionė mums padėjo geriau pažinti turtingą Aukštaitijos istoriją ir kultūrą.

Dalintis: