Knygų ir prisiminimų vakaras

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko Zitos Mackevičienės knygos „Rytų Aukštaitijos tautinis kostiumas“ pristatymas. Ji kartu su bendraautoriais jau yra išleidusi 10 knygų, kurios atspindi Utenos krašto žmonių nuveiktus darbus, pildo mūsų krašto istoriją.

Susirinkusieji į naujausios knygos pristatymą stebėjo specialiai šiai progai sukurtą filmuką, kuriame galėjo pamatyti, kaip buvo renkama informacija knygai. Į knygos pristatymą atvyko Utenos kultūros centro sutartinių giedotojų grupė „Sėdauta“ (vad. Milda Morkūnaitė), kuri renginį papuošė savo atliekamomis sutartinėmis. Taip pat skambėjo Gedimino Kaušylos birbyne atliekamos melodijos.

Etnologė, sertifikuota tradicinių amatų meistrė Elena Kiškienė  pristatė aukštaitišką tautinį kostiumą, kuriuo pati buvo pasipuošusi. Ji renginio dalyviams paaiškino, ką reiškia viena ar kita detalė.  Jos vilkimą aukštaitišką kostiumą kūrė zarasiškė šios srities meistrė audėja Rimutė Vitaitė su kolege Birute Andrijauskiene.

Renginio vedėja Violeta Develienė prisiminė ir kitas Z. Mackevičienės išleistas knygas. Renginyje dalyvavo humanitarinių mokslų dr. Aldona Vasiliauskienė. Ji pabrėžė, kad visos  Z. Mackevičienės  knygos turi vieną tikslą – išsaugoti savo krašto paveldą: tautodailę, muziką, kaimus, kulinarinį paveldą, asmenybes, pagarbą pasiaukojusiems dėl Laisvės, Nepriklausomybės, krašto gerovės,  jos grožio.

Vakaro metu prisiminimais, istorijomis dalinosi draugai, redaktoriai ir kiti kūrybos bendražygiai. Autorę  sveikino giminės ir būrys gerbėjų.

Dalintis: