Bibliotekos darbuotojų mokomoji kelionė į Estiją

Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka 2021-aisiais minėjo savo 90-ties metų veiklos jubiliejų. Ta  proga Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas bibliotekos kolektyvui įteikė piniginę dovaną, kuri buvo panaudota darbuotojų kvalifikacijos kėlimui.

Balandžio 20-22 dienomis bibliotekos darbuotojai vyko į mokomąją kelionę į Estiją. Kelionės metu aplankytas vienas moderniausių muziejų Europoje – Estijos nacionalinis muziejus, esantis Tartu mieste. Muziejuje bibliotekininkai susipažino su tautos istorija, kultūra. Ekskursija po Tartu senamiestį pagilino žinias apie miesto istoriją ir architektūros paminklus.

Antrąją išvykos dieną bibliotekos darbuotojai aktyviai praleido dieną inovatyviame Tartu mokslo centre „AHHAA”, kuriame išbandė interaktyvius žaidimus, sužinojo daug įdomios mokslinės informacijos apie žmogaus anatomiją, gyvūnus, optines iliuzijas, prietaisų veikimo principus ir dar daug kitų technologinių inovacijų.

Tačiau čia kelionė dar nesibaigė. Bibliotekos darbuotojai toliau keliavo į Taliną. Svarbiausias kelionės tikslas buvo aplankyti Talino priemiesčio Viimsi biblioteką. Bibliotekoje kelionės dalyvius pasitiko jos direktorė Tiiu Valm, kuri pristatė įstaigos istoriją, veiklos statistiką, papasakojo kuo ji išsiskiria iš kitų bibliotekų. Viimsi biblioteka turi 3 filialus joje yra daugiau nei 69 000 knygų, žurnalų ir garso laikmenų, kuriuos kasmet papildo daugiau nei 4000 dokumentų. Iš 9750 registruotų skaitytojų kasmet bibliotekoje apsilanko daugiau nei 4600 aktyvių skaitytojų. Įrengtos garso, vaizdo įrašų, konferencijų, individualaus darbo, poilsio ir interaktyvios vaikų erdvės.

Šioje kelionėje bibliotekos darbuotojai pasisėmė idėjų ateities darbams ir projektams, sustiprino bendradarbiavimo ryšius su kolegomis.

Dalintis: