Kraštiečių knygų apžvalga. 2023 m. rugpjūtis – rugsėjis

Račickas, Vytautas. Berniukas ieško tėčio : Rojaus Barono užrašai : [apysaka]. – Vilnius : V. Račickas, 2023. – 223 p.

Dar viena nauja vaikų mylimo rašytojo Vytauto Račicko knyga. Tai knyga apie vienuolikmetį Rojų, kuris gyvena apsuptas mamos, babūnės ir močiutės meilės, bet jam trūksta tėčio, todėl berniukas leidžiasi į tėčio paieškas. Knygoje atskleistas spalvingas šeimos gyvenimas, santykiai tarp skirtingų kartų. Pradėję skaityti nesustosite, o sustoję atsikvėpsite ir toliau skaitysite.

 

Bagdonas, Vytautas. Mūsų Ferdinandas. Tokį jį prisimename… . – Utena : Utenos Indra, 2023. – 191 p.

Rudens vidury sueis metai, kaip nebeturime Ferdinando Jakšio. Jis mirė 2022 m. rugsėjo 15 d. Tačiau jis atgimsta ką tik išleistoje žurnalisto Vytauto Bagdono knygoje „Mūsų Ferdinandas. Tokį jį prisimename…“. Šis be galo kūrybingas, ryškius pėdsakus gyvenime palikęs aktorius, pedagogas, režisierius, nemažai rašęs straipsnių apie kolegas aktorius, tikrai nusipelnė knygos apie savo daugialypę veiklą.

Šioje knygoje atskleidžiama daug aktoriaus biografinių faktų, citatų iš dienoraščio, kai kurių kartu su juo artimiau bendravusių žmonių prisiminimai. Knyga gausiai iliustruota fotografijomis iš F. Jakšio asmeninio archyvo ir kitų aktorių pažinojusių žmonių.

Dalintis: