Draugė mergaitė. Leelo Tungal

Trilogiją „Draugė mergaitė“būtų galima pavadinti autobiografine rašytojos vaikystės atsiminimų knyga, skirta visai šeimai. Ir kartu tai visiškai savitas kūrinys, kurį sunku priskirti kuriam nors vienam literatūros žanrui. Vis dėlto trilogiją neabejotinai sudaro memuarai, parašyti su švelniu liūdnu humoru, lygiuojantis į geriausias estų literatūros tradicijas. 2018 m., minint Estijos nepriklausomybės šimtmetį, pagal knygą buvo pastatytas vaidybinis filmas „Draugė mergaitė“, jis sulaukė didelio pasisekimo ir tarptautinių apdovanojimų. 2019-aisiais trilogija pelnė Baltijos Asamblėjos literatūros premiją.
Pasakojimo centre – autorės šeimos istorija baisiais trėmimų metais. Knygoje gyvai vaizduojamas XX amžiaus šeštojo dešimtmečio Estijos gyvenimas sostinėje ir kaime, regimas mažos mergaitės akimis.
Pagrindinis kūrinio motyvas – laukimas, kada iš Sibiro sugrįš mama, tačiau ligi tol Lėla su šeima gyvena kupinus išmėginimų ir graudžiai linksmų akimirkų metus, taigi ši istorija traukte įtraukia skaitytoją į labai atvirą, margą pačios autorės išjaustą mažų ir didelių žmonių pasaulį.

Dalintis: