Tiltas tarp kartų – junkimės kurti

Utenos trečiojo amžiaus universitetas dalyvavo Erasmus+ strateginių partnerysčių projekte „Tiltas tarp kartų: junkimės kurti“. Projekto metu surinkta gerosios patirties pavyzdžių kolekcija, įgyvendintos edukacinės veiklos, sustruktūrizuotos žinios apie skirtingų kartų žmonių, kuriems yra 16-30 ir 55+ metų,  mokymasi kartu. Projekte dalyvavo partneriai  iš Italijos, Lenkijos, Turkijos, Čekijos ir Slovėnijos, kurie pasidalino gerąja skirtingų kartų mokymosi kartu patirtimi, sukūrė naujas idėjas ir įgyvendino jas vietinėse bendruomenėse. Universiteto suaugusiųjų mokytojai – savanoriai dalyvavo mokymuose Slovėnijoje ir Lenkijoje, tarptautiniuose susitikimuose Italijoje, Turkijoje bei Čekijoje.

Partnerių žinios ir patirtis apibendrinti skaitmeniniame leidinyje „Kaip organizuoti kartų mokymosi kartu užsiėmimus? Gerosios patirties vadovas suaugusiųjų mokytojams“.

Leidinys apima skirtingų kartų mokymosi kartu teorinius pagrindus, du įžanginius užsiėmimus suaugusiųjų mokytojams, kurie nori daugiau sužinoti apie tokio mokymosi planavimą bei 12 praktikoje patikrintų veiklų aprašymų.

Visos vadove aprašytos veiklos testuotos su jaunais ir vyresnio amžiaus besimokančiaisiais 6 skirtingose šalyse. Kiekvienoje šalyje dalyvavo mažiausiai 20 vyresnio amžiaus ir 10 jaunų žmonių, kuriems atitinkamai 55+ ir 16+ metų. Leidinyje pristatytas veiklas gali organizuoti senjorų klubai, trečiojo amžiaus universitetai, kiti neformalaus ugdymo ir terapijos specialistai. Surinkti veiklų pavyzdžiai rodo, kad be užsiėmimų, specialiai skirtų skirtingų kartų mokymosi kartu, šiam tikslui gali būti adaptuojamos ir tipinės, įprastos edukacinės veiklos.

Gerosios patirties vadovas (parsisiųsti)

 

 

Žymos:

Dalintis: