Biblioteka oficialiai tampa erdve, draugiška gyvūnams

Lietuvoje sparčiai daugėja kavinių, parduotuvių ir grožio salonų, kviečiančių ateiti su augintiniais ir visos šios vietos pažymėtos specialiais „Draugiški gyvūnams” ženklais. Nuo šiol tokį ženklą turi ir Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka.

„Draugiški gyvūnams” projektas vienija jau daugiau nei 1000 vietų Lietuvoje kavinių, restoranų, viešbučių, parduotuvių ir kitų lankytinų vietų, o sąrašą galima rasti „Draugiški gyvūnams” žemėlapyje. Draugiškos gyvūnams vietos Lietuvoje yra ženklinamos specialiais lipdukais. „Jau seniai į biblioteką užsuka žmonės su savo augintiniais, bet visada labai nedrąsiai. Tuomet išgirdau apie projektą „Draugiški gyvūnams”, kur reikia užregistruoti įstaigą, gauti specialų lipduką, kviečiantį užeiti kartu su keturkojais. Tai puiki ir verta dėmesio iniciatyva. Apklaususi koleges ir sulaukusi direktorės pritarimo, nusprendžiau inicijuoti įsitraukimą į šį projektą, susisiekiau su „Draugiški gyvūnams” atstovais”,- sako bibliotekininkė Grasilda Pilkauskaitė.

Kad Utenos biblioteka draugiška gyvūnams ir visada laukia keturkojų, ne naujiena. Prieš keletą metų bibliotekos savanoriai surengė vaikų skaitymo skatinimo akciją „Mokausi skaityti su šuniuku”, kurios metu Podhalės aviganė Lora klausė darželinukų skaitymo, bendravo, sukūrė daug gerų emocijų. Ir be ženklinimo biblioteka visada laukdavo skaitytojų su jų augintiniais, o dabar tai tapo oficialu.

„Jei gyvūnas socialius, iškart praskaidrina nuotaiką,- sako bibliotekos kolektyvas. – Norisi jį glostyti, bendrauti ar net atnešti vandens karštą dieną. Nuo šiol drąsiai skaitykite su savo augintiniais”.

Parengė Dainora Narkūnienė

 

Žymos:

Dalintis: