#SavanoriškaTarnyba

2019 m. pusę metų savanorišką veiklą bibliotekoje atliko jauna mergina Adėlė Drazdauskaitė, kuri labai lengvai pritapo prie kolektyvo, aktyviai prisidėjo savo veiklomis bei idėjomis.

Sausio mėnesį savanorišką veiklą organizuojanti organizacija „Socialinis veiksmas" atlydėjo uteniškę, būsimą medicinos mokslų studentę Adelę, kuri, baigusi Utenos A. Šapokos gimnaziją, nusprendė savo jėgas išbandyti savanoriškoje praktikoje ir pasirinko Utenos biblioteką. Kad biblioteką renkasi jauni žmonės, norintys įgauti naujų įgūdžių, pastebėjo ne viena biblioteka, kasmet vis daugiau sulaukianti ne tik tarptautinių, bet ir vietinių savanorių. Bibliotekoje vyksta daug įvairių veiklų: projektų, renginių, akcijų, mokymų, todėl jaunimas čia taip pat mokosi, siekia naujų žinių ir įgūdžių, dalinasi patirtimi ir savo gebėjimais. Adėlė savanoriškos praktikos metu taip aktyviai įsitraukė į bibliotekos gyvenimą, kad nei kolektyvas, nei bibliotekos skaitytojai nebevadino Adelės savanore. Ji puikiausiai dalyvavo projektuose, padėjo renginiuose, tvarkė bibliotekos fondą, parodas, aptarnavo skaitytojus: išduodavo ir grąžindavo knygas, mielai pasiūlydavo gerą knygą, kopijuodavo dokumentus, registruodavo naujus skaitytojus, puikiai orientavosi paieškos sistemoje bei knygų fonduose. Daug pagalbos iš savanorės sulaukė Europe Direct Utena ir Utenos jaunimo informacijos centrai.

„Savanoriavau bibliotekoje šešis mėnesius, tačiau jie neprailgo. Buvo smagu aptarnauti skaitytojus, paplepėti su draugiškais darbuotojais ir ramiai praleisti laisvą laiką padedant kitiems. Džiugu sulaukti įvairaus amžiaus skaitytojų, nuo pačių jauniausių iki vyriausių. Linkiu plėsti knygų fondą ir išlikti ne tik puikia vieta atokvėpiui, bet ir, galima sakyti, kultūriniu centru. Ačiū A. ir M. Miškinių bibliotekai už suteiktą gražią patirtį",- džiaugėsi baigdama savo praktiką mergina. Adėlė, baigusi savanorystę bibliotekoje, vasarą įstojo į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Kolektyvas nuoširdžiai viliasi jos sėkme bei tikisi, kad studentė dar ne kartą užbėgs knygų savo studijoms ir laisvalaikiui.

Biblioteka, priimdama savanorius, padeda įgyti naujų įgūdžių ir žinių, prisideda prie savanorių gebėjimų lavinimo, o mainais sulaukia naujų „pagalbos rankų".

2019 m. stodami į aukštąją mokyklą 89 jaunuoliai papildomai įgijo 0,25 balo, nes buvo atlikę jaunimo savanorišką tarnybą https://jst.jrd.lt/newCandidate