Projektas „Kultūros atvertis – galimybė gyventi kitaip“

Straipsnio indeksas

Regionų kultūros projektas, mažinantis kultūrinę ir socialinę atskirtį, dalinai finansuotas LR Kultūros ministerijos ir Pagalbos fondo Lietuvoje. Įgyvendintas  2011 metais.

Regiono kultūros projekto, mažinančio kultūrinę ir socialinę atskirtį, „Kultūros atvertis – galimybė gyventi kitaip" veiklos sudarė galimybę uteniškiams ir ne tik (renginiuose dalyvaudavo lankytojai iš Molėtų, Švenčionėlių, Zarasų, Anykščių ir kt. rajonų) pažinti profesionalųjį meną, jį suprasti, vertinti, siekti asmenybės tobulėjimo. Veiklos nuolat skatino regiono gyventojų  kūrybines iniciatyvas, užtikrino literatūros sklaidą, stiprino išgyvenimo viltį, integravo juos į bibliotekos kultūrinę veiklą.  Vykdant įtaigias projekto veiklas, buvo pristatyti Lietuvos ir užsienio literatūrinio žodžio meistrų kūrybos darbai. Šių metų renginiai buvo skirti Utenos miesto 750- mečiui ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos  80-mečiui. Įgyvendinant projektą surengti šie renginiai:

Šokio spektaklis „Džonatanas Livingstonas - Žuvėdra", pagal R. Bacho to paties pavadinimo alegorinę apysaką kūrėjai aktorė Doloresa Kazragytė ir klarnetininkas Valdas Andriuškevičius susirinkusiems perteikė  kūrinio išmintį - sukelti norą pasikeisti ir būti kitokiam, stengtis, kad ir pasaulis būtų kitoks, kad jame būtų daugiau teisybės, pažadinti kiekviename iš mūsų besislepiančią „žuvėdrą". 

Kamerinis spektaklis "Jis ir Ji". Prieš spektaklį "JIS IR JI" aktorė, režisierė, poetė Birutė Mar supažindino žiūrovus su režisieriaus darbo specifika, pasakojo, kaip gimsta spektaklis, atskleidė keletą aktorinio darbo paslapčių.

Edukacinė programa „Aktualių paaugliams problemų  sprendimas" - organizuotos netradicinės pamokos paaugliams. Susitikimų metu moksleiviai kartu su Utenos rajono pedagoginės – psichologinės  tarnybos psichologe  Iliuminata  Gaigalaite žiūrėjo lietuvių režisierės G. Beinoriūtės filmą  „Balkonas" ir aptarė paaugliams svarbius  klausimus.  

Siekdami ugdyti jaunojo žiūrovo pilietinę brandą, propaguoti nacionalinį kiną, supažindinti žiūrovus su Lietuvos kino istorija, ryškiausiais vaidybinio bei dokumentinio kino darbais, biblioteka pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos kinematografininkų sąjunga. Biblioteka turės galimybę nekomerciniais edukaciniais tikslais pasinaudoti kinematografininkų sąjungos kinotekoje „Lietuviško kino kraitė" saugomais filmais. Lietuvos kinematografininkų sąjungos pirmininkas Gytis Lukšas  dalyvavo kino vakare, susitikime su uteniškiais. Susitikimo metu buvo rodomas vaidybinis filmas „Duburys", sukurtas pagal Nacionalinės premijos laureato rašytojo Romualdo Granausko to paties pavadinimo romaną.

Lauro Bielinio knygos „Prezidentė" pristatymas. Politologas, buvęs prezidento patarėjas Lauras Bielinis pristatė naująją savo knygą „ Prezidentė".  L. Bielinis pateikė vertingos informacijos apie Lietuvos vidaus ir užsienio politikos aspektus, atskirus politikus.