Knygos „Peru spalvos" pristatymas

2016 m. balandžio 18 d. 17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje uteniškė, kelionių žurnalistė Kristina Stalnionytė ir Rytas Šalna pristato knygą „Peru spalvos". Susitikime -  pokalbis su knygos autoriais, kelionės įspūdžiai, nuotraukos.

Galėsite įsigyti naują kelionių knygą.

Maloniai visus kviečiame!

Kristina Stalnionytė, Rytas Šalna „Peru spalvos":Didakta, 2016.

Visuose Peru kampeliuose stebina ryškios spalvos, skirtingi čiabuvių veidų bruožai, įvairios kalbos, vis kitokie drabužių raštai. Po marga kasdienybe slepiasi gili istorija - čia savo pėdsakų paliko dešimtys senųjų kultūrų, pastačiusių didingų miestų, tvirtovių, piramidžių, kalnus raižančių kelių.

Nuo šiaurės iki pietų, nuo rytų iki vakarų šalis nusėta kas kelis kilometrus stūksančiais griuvėsiais. Peru viduryje kyla Andų kalnai, kuriuose telkšo aukščiausias pasaulyje Titikakos ežeras, rytuose žaliuoja Amazonijos miškai, palei Ramųjį vandenyną driekiasi smėlynai ir dykumos, pribraižytos milžiniškų gyvūnų figūrų, matomų tik iš paukščio skrydžio.

Skrydis per Peru – tai skrydis per Pietų Amerikos sielą. Šioje žemėje glūdi bemaž visų Pietų Amerikos kultūrų ištakos. Nors laikas mūrus pavertė griuvėsiais, piramides paplovė potvyniai, o senieji miestai apaugo vijokliais ir apsiklojo smėliu, vaizduotę turintis keliautojas ir šiandien gali mintyse atkurti praėjusius šlovingus laikus.

Taip keliavome ir mes – su vaizduote, polėkiu ir fantazija. Kiekvienas mūsų knygos skyrius – tai langas į Peru istoriją, kultūrą, gamtą, meną, žmones.

Knygos turinys:

Inkų pasaulis ir jo bamba

Šventasis inkų slėnis

Baltųjų kalnų takais

Molio miestai ir aukso lobiai

Debesų kariai ir paskutinis inkų atodūsis

Pajūrio dykumos ir Naskos linijos

Baltas miestas ir kondorų žemė

Prie Titikakos ežero krantų

Ten, kur gimsta Amazonė

Lima – vargšė gražuolė