Monospektaklis ,,Žodžiai smėlyje"

2016 m. balandžio 14 d. 17.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje monospektaklis ,,Žodžiai smėlyje", režisierė, scenarijaus autorė ir atlikėja – Birutė Mar.

Režisierius konsultantas – Rimas Tuminas

Dailininkė – Jolanta Rimkutė

Kompozitorius – Antanas Kučinskas

Režisierės asistentė – Regina Garuolytė

Maloniai kviečiame, kvietimai bibliotekos registracijoje.

~~~~~~~

"Žodžiai smėlyje", pjesė balsui ir fortepijonui S.Beketo pjesės „Laimingos dienos" motyvais – pirmasis aktorės Birutės Mar sukurtas monospektaklis, pelnęs aktorei tarptautinį pripažinimą ir pristatytas teatro festivaliuose įvairiose šalyse. 1999m. spektaklį nufilmavo valstybinis Rusijos televizijos kanalas „Kultūra".

Birutė Mar:

„Šis spektaklis nėra Beketo pjesės pastatymas. Man buvo įdomus Vini personažas – tos moters minčių seka, ilgas žmogaus grimzdimas į smėlį – su savo ilgesiu, meile ir naivumu, silpnybėmis, išmintimi ir tūkstančiais žmogiškų prisitaikymų „prastumti dieną" nuo skambučio iki skambučio. Tai poetinė gyvenimo metafora. Ir norėjosi, atsiplėšus nuo pjesės, bet ir išlaikant jos nuotaiką, jos scenas, pažaisti situacija, pavirsti Vini ir perprasti jos nelogišką logiką. Tai puiki aktorinė medžiaga – Vini būsenų įvairovė – ir galimybė užsidėjus Vini kaukę mąstyti apie savo patirtį, apie gyvenimo ir mirties artumą.

Beketas Vini skyrė visas spalvas: praradimą, džiaugsmą, tvirtybę, kvailumą, amžių – jaunystę ir senatvę, atidumą, prieraišumą, vienišumą. Ir tai, ko anksčiau nebuvau patyrusi – visišką nežinią: „Kas bus rytoj?", „Kokia aš būsiu kitoje scenoje?". Ši pjesė graži kaip eilėraštis. Tai tikra poezija, paslaptis. Tai medžiaga, kuri nepaleidžia"