Smagūs robotikos užsiėmimai bibliotekoje

Jau nuo vasario mėn. bibliotekoje vyksta robotikos užsiėmimai vaikams, kurie yra labai patrauklūs bei įtraukiantys. Užsiėmimų metu lavinami ne tik specialieji įgūdžiai, kaip konstravimas, programavimas, bet kreipiamas dėmesys į bendruosius vaikų įgūdžius.

Robotika - tai mokslas apie robotus ir išmaniąją techniką, kuri jau dabar iš pagrindų keičia žmonijos veidą. Šiandien robotai vis dažniau naudojami  daugelyje sričių: pramogoms, pramonėje, medicinoje, žemės ūkyje ir, žinoma, kasdieniame gyvenime. Robotų ir technologijų srityse pirmauja Japonija ir ne veltui, nes jų vaikai nuo mažų dienų mokomi robotikos. Pastaraisiais metais robotika sparčiai populiarėja ir Lietuvoje ir labai smagu, kad ir mūsų vaikai gali susipažinti su robotais.

Biblioteka turi penkis LEGO Mindstorm EV3 programuojamus konstruktorius. Užsiėmimų metu vaikai surenka konstruktorių pagal norimą modelį, vėliau robotą, programuoja, kad jis galėtų atlikti paprastus veiksmus, kaip pavyzdžiui, pavažiuoti į priekį ir grįžti, pakelti ir nuleisti ranką bei sudėtingesnius: robotas važiuoja pirmyn vieną metrą arba nuvažiuoja kvadratą bei įveikia įvairiausias kliūtis. Vaikai sugalvoję užduotį bando sukurti programą, kad būtent tai robotas ir padarytų.  Išmokus LEGO robotus surinkti, programuoti, galima jau toliau gilinti elektronikos žinias, konstruoti pačiam.

Užsiėmimų metu lavinami ne tik specialieji įgūdžiai, kaip konstravimas, programavimas, bet kreipiamas dėmesys į bendruosius vaikų įgūdžius - bendrųjų kompetencijų ugdymui. „Todėl per užsiėmimus su vaikais kalbame apie šiuos dalykus: ar mokame dirbti komandoje, ar esame draugiški, padedame vienas kitam, ar gerbiame kito nuomonę, jei ji nesutinka su mūsų. Mūsų tikslas - lavinti socialinius įgūdžius, kurie taip reikalingi kasdieniame gyvenime",- sako bibliotekininkė Vaida.

Kadangi robotukai yra mobilūs, su jais keliaujama ir užsiėmimai jau po kelis kartus vyko Utenos Aukštakalnio progimnazijoje bei Tauragnų bibliotekose. „Su kiekviena grupe turėjom po kelis užsiėmimus ir nemačiau nė vieno vaiko, kuriam nepatiktų konstruoti robotus. Tiek mergaitėms, tiek berniukams įdomu , nes kūrybiškumo genas stiprus kiekviename iš mūsų",- džiaugiasi užsiėmimais bibliotekininkės. Robotukai dar keliaus ir į  kitas kaimo bibliotekas, kad kuo daugiau vaikų turėtų galimybę susipažinti su jais.  Ateityje planuojami užsiėmimai šeimoms, įvairūs konkursai ar varžybos.

Vaida Kunčinienė

Dainora Narkūnienė