Andrius Užkalnis tapo Utenos bibliotekos globėju

Utenos viešoji biblioteka prisijungė prie projekto „Bibliotekos pažangai 2" iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką" ir kovo 8 d. bibliotekos ir miesto bendruomenei pristatė savo globėją – žurnalistą, publicistą ir keliautoją Andrių Užkalnį, kuris jau ilgus metus yra bibliotekos draugas bei laukiamas svečias, pristatęs ne vieną savo knygą.

Iniciatyvos „Atrask vaikystės biblioteką" tikslas – į bibliotekas pritraukti ir jų globėjais padaryti įdomius bei iniciatyvius Lietuvos žmones, galinčius ir norinčius prisidėti prie bibliotekose vykdomų veiklų, idėjomis ir žiniomis sukurti naujas, savo pavyzdžiu skatinti ir vietos bendruomenę būti aktyvesniais, ypač jaunąją kartą, nepamiršti knygos.

Renginio metu globėjas pristatė savo naujausią knygą „Užkalnio kelionės" bei knygas, kurias dovanojo „Bibliotekos globėjo lentynai", kuri ir tapo svarbiausiu renginio akcentu. „Užkalnio lentyna ir tai yra dalykas, kuriuo labai didžiuojuosi. Utenos bibliotekoje esu daręs renginius ne sykį, tai puikių žmonių puiki vieta, mielas miestas ir aš labai laimingas, kad galiu ten palikti kruopelę savo, nors ir juodos, bet karštos širdutės", - rašė socialiniame tinkle bei džiaugėsi savo globėjo vaidmeniu žurnalistas.

Iniciatyva „Atrask vaikystės biblioteką" siekiama parodyti, jog bibliotekos nėra tik knygų skolinimo ar skaitymo vieta. Jos vis dažniau tampa bendruomenės, verslo, kultūros, meno atstovų susibūrimo iniciatorėmis, telkiančiomis bendrai veiklai. „Andrius Užkalnis plačiai žinomas publicistas Lietuvoje, ypač populiarus socialiniuose tinkluose. Jo vardas, tikiuosi, padės populiarinti mūsų bibliotekos paslaugas, paskatins naudotis bibliotekos paslaugomis, tą dalį gyventojų, kurie vis dar nesinaudoja biblioteka. Ir kas labai svarbu – paskatins, ypač jaunimą, skaityti", - taip pat šia iniciatyva bei globėju džiaugėsi bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė.

Dainora Narkūnienė