Knygos „Maranta" pristatymas

2016 m. vasario 4 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje rašytojos Birutės Jonuškaitės naujos knygos „Maranta" pristatymas.

Dalyvauja knygos autorė, literatūros kritikas, profesorius Petras Bražėnas. Muzikuoja Utenos muzikos mokyklos moksleiviai (mokyt. G. Armonaitienė).

Maloniai kviečiame!

~~~~~~~~~~

„Romane – trijų moterų kartų istorija. Visuose mano kūriniuose moterys yra labai stiprios – tokias aš jas, realias, pažįstu ir gyvenime, tokias jas vaizduoju ir kūryboje", – sako rašytoja, žurnalistė, vertėja B. Jonuškaitė. Knyga dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Rašytoja Birutė Jonušaitė – romanų „Didžioji sala"(I-II t.), „Ievos neišvarė iš rojaus", „Baltų užtrauktukų tango", daugelio apysakų, apsakymų ir esė rinkinių autorė.

„Maranta" pavadinta knyga iš karto suteikia iliuziją, kad teks skaityti spalvingą, švelnų ir mandagų tekstą, paliečiantį dvasią ir jausmus... Tik pavarčius knygą, pro akis praskrenda knygos maketavimo naujovė: seni, retai vartojami ir tarmiški žodžiai, tarsi plačiai išlašinti medaus lašai, išskirti kursyvu, patraukia akį ir sukelia smalsumą praturtinti žodyną užmirštos protėvių kalbos žodžiais..."

Janina Survilaitė

Metų knygos rinkimai, kuriuose dalyvauja šiuolaikinių lietuvių autorių kūriniai, vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos, o laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje. Balsuoti už patikusią knygą – šiais metai ir už Birutės Jonuškaitės romaną "Maranta" – galima tinklalapyje http://www.skaitymometai.lt.