Svečiuose labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus"

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus" įkurtas 2013 m. Steigėjai:  Lietuvoje bei užsienyje žinomas muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas ir ūkininkas, agronomas, verslininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Vienas iš šio fondo įkūrėjų - Ramūnas Karbauskis  sausio 8 d. lankėsi ir Utenos A. ir M. Miškinių  viešojoje bibliotekoje.

Renginio metu susirinkusiems, švietimo įstaigų bei bibliotekų atstovams, svečias pristatė įkurtą fondą.  Jo pagrindinis tikslas - aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius, ligonines geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygelėmis vaikams, skatinti juos skaityti, o rašytojus kurti vaikams.

R. Karbauskis pristatė jau išleistas projekto „Vaikų bibliotekėlė" knygas. Tarp jų kasmet fondo skelbiamo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso nugalėtojos Ramintos Baltrušaitytės „Kalvėnų miesto paslaptis", Lietuvoje gerai žinomos aktorės, režisierės Birutės Mar „Gėlininkė", Salomėjos Pečiulytės „Noriu šuniuko", Linos Mumgaudytės „Pono Čao diena", Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Ruduo". Kitą bibliotekėlės dalį sudaro vaikų literatūros klasikų kūrinių nauji leidimai: Prano Mašioto  „Kiškis drąsuolis", „Vištelė" ir kita. Svarbu paminėti, kad Nacionalinio konkurso komisijoje dirba kompetentinga komanda: literatūros tyrinėtojas, kritikas Kęstutis Urba, literatūrologė Viktorija Daujotytė. Labdaros ir  paramos fondas bendradarbiauja su Tarptautine vaikų ir jaunimo asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi (pirmininkas K. Urba), Lietuvos Rašytojų sąjunga (pirmininkas A. Jonynas).

Minėto konkurso laureatams fondas „Švieskime vaikus" įsteigė premijas, sudarė galimybę publikuoti savo kūrinius itin dideliu tiražu. Tai reiškia, kad  knygos pasiekia didelį skaičių mažųjų skaitytojų.

Ir tai ne vienintelė Ramūno Karbauskio ir Andriaus Mamontovo įkurto fondo iniciatyva. Kas metai „Švieskime vaikus" kviečia dalyvauti ir kituose konkursuose: „Mažųjų knygų bičiulių festivalis", skirtas motyvuoti vaikus skaityti bei kurti spektaklius,  „Nacionalinis pasakų rašymo konkursas" – fondo steigėjai kviečia prisidėti prie VŠĮ „Verslas ar menas" organizuojamo projekto ir kurti pasakas, kurios suguls į knygas, kurias skaitys regintieji ir neregiai vaikai.

Taip pat svečias papasakojo ir apie gimtuosius Naisius, kuriame gyvuoja profesionalus teatras, literatūros, etnografijos, lietuviškų dievybių muziejai. Kas metai vyksta šeimyninis festivalis be alkoholio „Naisių vasara". LR Kultūros ministerija šį kaimą 2014 m. paskelbė mažąja Lietuvos kultūros sostine. Visus susirinkusius Ramūnas Karbauskis pakvietė vasarą atvykti į svečius ir patiems įsitikinti jo bendruomenės pasiekimais.

Dėkojame Ramūnui Karbauskiui  už „Vaikų bibliotekėlės" dovanojimo akciją ir naujas knygas.

Parengė Jurgita Gudelienė