Kviečiame į Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punkto atidarymo renginį!

Lapkričio 19 d. 12 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje (Maironio g. 12) vyks Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punkto atidarymo renginys.

Lietuvos aklųjų biblioteka kviečia į naujo paslaugų punkto Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidarymo renginį.  Renginio dalyviams bus pristatytos unikalios Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugos, nuo šiol prieinamos ir skaitymo sutrikimų turintiems uteniškiams. Renginys skirtas skaitymo sutrikimų turintiems Utenos gyventojams ir jų artimiesiems, pedagogams, socialiniams darbuotojams.

Biblioteka – tai vieta, kur tikimės gauti studijoms, darbui, pomėgiams puoselėti ir smalsumui patenkinti reikalingą informaciją. Tačiau nemažai Lietuvos gyventojų dėl įvairių priežasčių negali naudotis bibliotekose siūlomais įprastais spausdintais leidiniais. Tokius sunkumus lemia silpnaregystė, aklumas, disleksija, galūnių valdymo sutrikimai, kurie trukdo laikyti knygą ar versti puslapius.

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje atidaromas naujas Lietuvos aklųjų bibliotekos paslaugų punktas suteiks galimybę skaitymo sutrikimų turintiems uteniškiams nevaržomai naudotis jų poreikiams pritaikytais leidiniais ir informacija.

Renginyje pristatysime Lietuvos aklųjų bibliotekos tradicines ir skaitmenines paslaugas bei leidinius. Tai garsinės, skaitmeninės DAISY formato knygos, garsiniai žurnalai, leidiniai Brailio raštu, virtuali aklųjų biblioteka ELVIS.

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje siūlomi leidiniai ir paslaugos aktualios visiems skaitymo sutrikimų turintiems uteniškiams. Specialiųjų formatų leidiniai ir virtuali aklųjų biblioteka praverčia mokantis, profesinėje veikloje, norint turiningai ir smagiai praleisti laisvalaikį. Todėl į seminarą kviečiame skaitymo sutrikimų turinčius Utenos gyventojus, jų artimuosius, pedagogus, socialinius darbuotojus.

Tikimės, kad renginyje įgyta patirtis paskatins jus naudotis Lietuvos aklųjų bibliotekos leidiniais Utenoje ir skleisti žinią apie šią biblioteką tiems, kuriems labiausiai reikia jos paslaugų.

Renginį organizuoja Lietuvos aklųjų biblioteka kartu su Utenos A. ir M. Miškinių viešąja biblioteka. Iki susitikimo renginyje Utenoje!

Apie Lietuvos aklųjų biblioteką. Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) – tai valstybinės reikšmės biblioteka, skirta žmonėms, turintiems regos ar kitą negalią, dėl kurios jie nepajėgia skaityti įprastų leidinių. Tai vienintelė Lietuvoje biblioteka, leidžianti leidinius specialiųjų poreikių turintiems vartotojams. LAB aptarnauja skaitytojus Vilniuje esančioje centrinėje bibliotekoje, penkiuose filialuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir 64 paslaugų punktuose visoje Lietuvoje.

Kontaktinis asmuo: LAB projektų vadybininkė Fausta Brasaitė

Tel. (8 5)  215 0611

El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.