Paroda „Gamtos vartus pravėrus"

Iki gruodžio 5 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos parodų galerijoje veikia gamtos fotografų Onos Mickevičiūtės  ir Juozo Padolskio  foto darbų  paroda „Gamtos vartus pravėrus". Maloniai kviečiame!

~~~

Lietuvos gamtos grožybė

Teoriškai visi žinome, kad gamta yra graži, kad Lietuvos gamta yra graži. Teoriškai...

Bet pažvelgime į ją kartu su dviem keliautojais ir fotografais Juozu Padolskiu ir Ona Mickevičiūte.

Įsižiūrėkime į tuos garuotus, uodeguotus, į tuos sparnuotus ir besparnius, į tuos dinozaurų laikų roplius ir driežiukus. Kiekvienas iš jų idealiai prisitaikęs gyventi ten kur gyvena, kiekvieno „drabužėlių" raštas idealiai susilieja su aplinka.

Jūs stovite – jis greta, netoli Jūsų kojų, bet Jūs jo nematote... Gamtos fotografai jį PAMATĖ. Ir nufotografavo – Jums.

Tiesa, mokėsi pamatyti daug daug daug metų. Ir vis dar mokosi...

Ona su Juozu jau ne vienas dešimtmetis keliauja po Lietuvą ir keliais fotoaparatais vienu metu fiksuoja tuos gyvūnus, kuriuos sutinka miškuose, pievose, laukuose, pelkėse ir baisiuose šabakštynuose, nes ten slapukai ir mėgsta glaustis – kuo toliau nuo žmonių.

Prabėgus ne vieneriems metams sunku prisiminti, kuris kadras yra kieno. Nuotraukos yra bendros, nes būna visaip: vienas pastebėjo upelyje braidžiojantį juodąjį gandrą, kitas nufotografavo, vienas prikėlė iš miego barsuką arba lapiuką, o kitas tuo metu net uždusęs iš fotoaparato „pleškino" tą gražuolį.

„Pasaulyje nėra netgi dviejų visiškai identiškų tos pačios rūšies gyvūnų, o jų kailyje nėra dviejų visiškai vienodų šerelių.

Nors daug kam pievose marguojantys žiedeliai atrodo vienodi ir neįdomūs, kiekvienas augalas yra unikalus. Sunku net įsivaizduoti, tačiau Žemės rutulyje NĖRA dviejų vienodų tos pačios rūšies gyvūnų, dviejų medžių, žolynų arba gėlių, ant bet kurio augalo NĖRA dviejų vienodos formos ir spalvos lapų, dviejų absoliučiai tos pačios spalvos ir formos žiedų, stiebų, šakelių. Gamta yra talentingiausias dailininkas ir unikaliausias architektas. Mums tik lemta ją stebėti, grožėtis, fiksuoti ir gerbti tą jos talentą", – teigia Ona.

Utenos A.  ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje nuo lapkričio 3d.     iki  gruodžio 5 d.  dienos veikia Onos Mickevičiūtės ir Juozo Padolskio gamtos fotografijų paroda, kurioje iš arti pamatysite tuos, kurie kasdien šmirinėja mūsų miškuose, pelkėse ir soduose, cypsi, čiulba, kiauksi, tarškina snapu į medžius... Bet geba puikiai maskuotis...