Svečiuose Europos kinas

Gegužės 12 dieną bibliotekoje svečiavosi VŠĮ KINO SAGA direktorė Lina Užkuraitytė. Ji susirinkusiems moksleiviams pristatė projektą „Europos kinas – kultūrų dialogai". Šis projektas keliauja po Lietuvos mokyklas, bibliotekas kviesdamas jaunimą tarpkultūriniam dialogui.

Utenoje šį renginį organizavo  A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka ir Europos informacijos centras Europe Direct.

Renginio metu moksleiviai diskutavo, kas gi yra kultūra, kuo mes skiriamės nuo kitų šalių gyventojų, kuo esame panašūs, kokias turime vertybes. Viešnia domėjosi, kaip mūsų moksleiviai renkasi kiną, kas įtakoja tokį jų pasirinkimą. Po šios įžangos L. Užkuraitytė pakvietė pasižiūrėti europiečių profesionalių režisierių sukurtus trumpo metro meninius filmus, kuriuose kalbama apie toleranciją, santykius šeimoje, kultūrų skirtumus bei įvairovę, paliečiamos žmogaus teisių temos.

Po kiekvieno filmo moksleiviai dalyvavo neformalaus ugdymo užsiėmimuose, diskutavo, ką reiškia būti kitokiu, ar reikia stengtis priimti kitokį į savo ratą...

Dalyvių mintys. Greta: „ ... Daug sužinojau apie kitų šalių kultūrą, papročius. Gal šios žinios man pravers?"

Kamilė: „Man patiko diskusijos ir filmai. Daug sužinojau apie kitų šalių gyventojus, papročius. Manau, kad apie tai turėtų sužinoti visi žmonės. Supratau, kad reikia vertinti tai, ką turi."

Viltė: „Man patiko visi trys filmai. Pirmas buvo šiek tiek juokingas. Antras - pamokantis ir kartu liūdnas. Žiūrėdama vos neapsiverkiau. Trečias - reikalauja supratingumo. Yra apie ką pagalvoti. Ačiū už gerai praleistą dieną ir naujai sužinotus dalykus ".

Dėkojame projekto „Europos kinas - kultūrų dialogai" vadovei Linai Užkuraitytei  už galimybę pamatyti gerą, nekomercinį kiną.

Parengė Jurgita Gudelienė