Keistuolių teatro commedia dell'arte spektaklis „Varnas" atvyksta į Uteną

Gegužės 25 d. (pirmadienį) 18 val. Keistuolių teatras po ilgo laiko tarpo atvyksta į Utenos miestą (Utenos kultūros centrą) su dar niekur nerodytu ir nematytu spektakliu „Varnas".

Keistuolių teatras – pirmasis nepriklausomas Lietuvos teatras, kurio spektaklius „Paskutiniai Brėmeno muzikantai", „Geltonų plytų kelias", „Aukštyn kojom", „Meilė ir mirtis Veronoje", „Karalius Elnias", „Liūdnojo Vaizdo riteris" arba teatro moto „Svarbiausia įžvelgti stebuklą paprastuose dalykuose" žino daugelis.

Spektaklis „Varnas" - naujausias Keistuolių teatro kūrinys, kuris dar nepristatytas Vilniuje, šį gegužės mėnesį leidžiasi į gastroles po Lietuvos miestus. Tai commedia dell'arte žanro spektaklis, kurį režisierius Aidas Giniotis jau ne kartą įrodė, kad yra puikiai įvaldęs teatro scenoje. Šis žanras užgimė Italijos tavernose, turgavietėse, galiausiai visai ant plyno lauko, kai aktoriai tiesiog susirinkdavo gatvėse ir imdavo improvizuoti bei kalbėti apie visuomenės aktualijas ir problemas, kas būtent ir daro šį žanrą įdomiu, sąmojingu ir pikantišku. Spektaklis pastatytas pagal Venecijos dramaturgo Karlo Goci (1720-1806) pjesę, kuris pasakiškoje erdvėje apgyvendino italų komedijos kaukes – taip pasiūlęs naują teatrinį žanrą, kurį pats pavadino fiabomis arba tragikomiškomis pasakomis suaugusiems. Taigi spektaklyje „Varnas" - charakteringi personažai, kaukės, komiškumas, intriga, muzika, aktorių improvizacija, pasikalbėjimai su publika, ironiška visuomenės problemų ir kultūros kritika, metaforos, filosofija, žmogaus psichologija, originalūs Keistuolių teatro dailininkės Ramunės Skrebūnaitės kostiumai ir scenografija, Keistuolių teatro jauna aktorių trupė bei, žinoma, teatro aktoriai – senbūviai scenoje. Įdomu ir tai, kad taip pat išvysite scenoje ir patį spektaklio režisierių Aidą Giniotį bei mylimus Keistuolių teatro aktorius Dalių Skamaraką ir Vaidotą Žitkų.

„Keistuoliai visada džiugino ir stebino, nors spektaklyje „Varnas" kūrėjų karta nauja, stilius išlieka - būti išskirtiniais, sugebėti iš pasakos sukurti pamokantį motyvą. Jei iš pradžių ne visi suprato, apie ką kalbama, kaip reaguoti, bet palaipsniui priėmė diktuojamas sąlygas, juokėsi ir dauguma sakė, jog giliai paslėpta mintis privers dar ir dar kartą pamąstyti, o kas nesuprato ir po spektaklio, reiškia jie dar nepriaugo iki keistuolių. Aš šio teatro spektaklius žiūriu daugelį metų ir labai džiaugiuosi, kad ir šiame spektaklyje vaidina ankstesnieji aktoriai, didžiausia pagarba jiems.", - mintimis apie Vilkaviškyje matytą spektaklį dalinasi Vilkaviškio Maltos OPT pirmininkė Angelija Bakšienė.

Šio mistiško spektaklio siužetas apie tai kaip karalius Milo nušauna užkerėtą varną ir išgirsta jam išpranašautą prakeiksmą, taip pasmerkdamas save ir savo brolį Dženero neįtikėtiniems išbandymams. Juk kiekvienas esame patyręs jausmą, kai, atrodo, atsidūrėme netinkamu laiku, netinkamoje vietoje, netinkamomis aplinkybėmis, netinkamai pasielgėme ir taip sujaukėme savo gyvenimą. Taip jau yra, kad kiekvienas mūsų padarytas darbas praeityje turi pasekmes ateityje, o norėdamas ką nors ištaisyti žmogus turi bent mintimis sugrįžti į laiką ir vietą, kur prasidėjo visos jo nelaimės. Tačiau finale, jeigu žmogus nepalūžta, lieka ištikimas savo įsitikinimams, kovoja už meilę ir savo artimą, tuomet už savo kančią, kantrybę ir pasiaukojimą būna apdovanotas. O kur vaizdžiau galime visa tai išreikšti ir pažaisti su žmogaus jausmais ir likimu, jeigu ne teatre, jeigu ne commedia dell'arte teatre.

„Jau seniai nemačiau TIKRO TEATRO.  Teatro, kuris įtrauktų, priverstų patį tapti įvykių liudininku ir net dalyviu. Teatro, kuris sukrėstų, prajuokintų, priverstų pasverti, perkainuoti vertybes. Žiūrėdama spektaklį likau sužavėta ne tik pačia dramaturgijos interpretacija, lengva bet labai įtaigia scenografija, bet ir visais  genialiais režisūriniais sprendimais. Mėgavausi puikiu aktorių darbu. Dvi su puse valandos tai leipdama iš juoko, tai sustingusi nuo dramatiškų spektaklio vingių, supratau, kad  gyvenime kaip ir  teatre - greta gudraus gyvena ir paikas, kad tos pačios akys geba ir juoktis ir verkti. Kad pats gyvenimas ir yra teatras su savo aktoriais, mizanscenomis, butaforija ir režisūra.", - mintimis iš matyto spektaklio „Varnas" dalinasi Vilkaviškio kultūros centro darbuotoja.

Tad, gegužės 25 d. leiskite jus pakviesti į italų renesanso rašytojo Karlo Gocio commedia dell'arte teatrą, kur Keistuolių teatro aktoriai paseks teatrinę pasaką, tik nesugalvokite pasiimti mažų vaikų, nes šįkart ji bus skirta suaugusiems. Bilietus galite įsigyti Utenos kultūros centro kasoje (tel. 8 389 55 888), kasos darbo laikas II-V 16-19 val. Perkant 10 bilietų, 11-ą bilietą gaunate nemokamai, taip pat nuolaidos taikomos  studentams, moksleiviams, pensininkams, neįgaliesiems, „Daily card" ir „Laisvalaikio" kortelių turėtojams. Surinkus 15 žmonių ir didesnę grupę galima teirautis ir susitarti dėl didesnių taikomų nuolaidų, šiuo klausimu kreiptis  į Keistuolių teatro vadybininkę Akvilę Lungevičiūtę (el. paštas Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. ).