Susitikimas su A. Užkalniu

2015 m. balandžio 14 d. 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje susitikimas su publicistu, žurnalistu, knygų autoriumi, 16 metų sėkmingai dirbusiu BBC naujienų agentūroje Andriumi Užkalniu, knygos „Antroji Evangelija pagal Užkalnį" pristatymas.

Galėsite įsigyti knygų.

Maloniai visus kviečiame!

~~~~~~~~

„Praeitis slypi mūsų kraujyje ir mūsų kauluose. Praeitį pažinti - protinga." (A. Užkalnis).

Kiekvienas atvykęs išgirs pačias įdomiausias detales iš knygos „Antroji Evangelija pagal Užkalnį"  kūrimo proceso, diskusijos metu galės užduoti rūpimus klausimus pačiam knygos autoriui bei įsigyti pasirašytą knygą mažesne kaina tiesiai iš A. Užkalnio rankų!

Tarybinis gyvenimas nebuvo toks gražus, kaip to meto animacija, ar toks blogas, koks buvo baisumu nepralenkiamas ligoninių maistas. Visą tą saldžiarūgštę praeitį ir aprašo A. Užkalnis su būdingu kandžiu humoru bei taikliomis įžvalgomis.

Andrius Užkalnis be nostalgijos, laužydamas mitus bei stereotipus, aprašo to meto gyvenimą taip šmaikščiai ir įdomiai, kad turbūt skaitydami panorėsite atsiversti seną nuotraukų albumą, o kas tokio neturi, daug puikių tų laikų fotografijų ras knygoje.

Leidykla „Obuolys" išleidžia jau antrąją tokio pobūdžio A. Užkalnio knygą, kurioje rašytojas ir žurnalistas žvilgteli į Lietuvą. Į tą, kurioje, atrodo, gyvenome taip neseniai ir apie kurią kartais išgirstame sakant: „O tarybiniais laikais buvo geriau." Antrojoje knygoje apie Tarybų Lietuvos kasdienybę aptariamos temos, kurias autorius nuslėpė nuo pirmosios knygos skaitytojų: kiną, sportą, vaistus, hobius, bendravimą, ir net detaliai aprašo tarybinių žmonių tipus – čia rasite ir save, ir savo giminaičius.

Pirmojoje, itin didelio populiarumo susilaukusioje, šio autoriaus knygoje skaitytojai įžvelgė tik vieną blogybę, kurią teko girdėti ir pačiam autoriui:„Būna taip, jog turi įkopti į kalną, kad pamatytum visus kitus kalnus, į kuriuos dar neįkopei. Kai parašiau „Naujųjų laikų Evangeliją pagal Užkalnį", knygą apie tarybinius laikus, ją perskaitę žmonės teigė, jog ji lengvai skaitoma, tik per greitai baigiasi. Dar tiek visko neparašyta, ką buvo galima parašyti. Tad reikia ir rašyti. Tie laikai verti aprašymo, nes jie yra mūsų praeitis, ir kuo daugiau kilnoji, tuo įdomiau darosi.

Ši knyga – istorijos apie Tarybų Lietuvą ir tarybinius žmones tęsinys – apie mus pačius, kurie tada buvom suaugę, apie paauglius, vaikus arba dar negimusius".