„Kino karavanas" filmai Utenoje

2014 m. gruodžio 15 d. Edukacinio Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris" projekto „Kino karavanas" filmai Utenoje A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos (Maironio g. 12) konferencijų salėje.

14 val. kino filmas „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo"

Rež. Felix Herngren 2014, Švedija, švedų k., lietuvių subt., 114 min., N-7

17 val. kino filmas „Filomena"

Rež. Stephen Frears, 2013, Jungtinė Karalystė, anglų k., lietuvių subt., 95 min., N-13

Maloniai visus kviečiame!

~~~~~

Vilniaus tarptautinis filmų festivalis „Kino pavasaris" vykdo projektą „Kino karavanas Jūsų mieste", kurio metu į įvairius Lietuvos miestus atveža pačius naujausius tarptautiniuose festivaliuose įvertintus filmus. Projekto filmų lankymas - NEMOKAMAS.

13 val. demonstruojamas kino filmas „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo"

Rež. Felix Herngren 2014, Švedija, švedų k., lietuvių subt., 114 min., N-7

Alanas Karlsonas yra nepaprastas senukas. Dar vaikystėje susidraugavęs su dinamitu ir vedamas absurdiškų atsitiktinumų Alanas turėjo garbės sutikti garsiausius diktatorius, kontraversiškus prezidentus, iškiliausius atradėjus, garbingiausius mokslininkus ir net pažinti Alberto Einšteino brolį. Vieną dieną jo mylimiausias katinas Molotovas nukentėjo nuo išalkusios lapės ir sprogstantis keršto planas atvedė Alaną į prakeiktą senelių prieglaudą kažkur Švedijos provincijoje. 100-ojo gimtadienio proga jis apsisprendžia pasaldinti rutiną ir su šlepetėmis išeiti dar vienam nuotykiui. Autobusų stotyje Alanas priglaudžia netikėtai vertingą lagaminą, susiranda naujų draugų, patenka į godžių mafijos gangsterių akiratį, ramiai slapstosi nuo aptingusio policininko, susipažįsta su dramble Sonia ir iškeliauja į Indoneziją. Švedų komikas ir režisierius Felixas Herngrenas linksmai adaptavo rašytojo Jonaso Jonassono bestselerį (jis išverstas ir išleistas lietuviškai). Nuotykių komedija priviliojo daugiau nei milijoną žiūrovų Švedijoje ir privertė kvatoti ne tik Berlyno kino festivalio publiką, bet ir rimčiau nusiteikusius kritikus. Prie populiaraus filmo prisidėjo veiksmo trilerio „Redirected" prodiuseris ir aktorių atrankos specialistas Donatas Šimukauskas, kurio pasiūlyti lietuviai gavo trumpus, bet įsimintinus vaidmenis: Algirdas Paulavičius tapo Josifu Stalinu, o Sigitas Račkys įkūnijo Michailą Gorbačiovą."

17 val. demonstruojama „Oskarui" nominuota britų drama „Filomena" (rež. Stephen Frears, 2013, JK, anglų k., lietuvių subt., 95 min.

Tai pasakojimas apie žurnalistą Martiną Sixsmithą (vaid. Steve Coogan), padedantį į pensiją išėjusiai katalikei airei ieškoti savo sūnaus, kurį prieš penkiasdešimt metų moteris atidavė vienuolynui, o pastarojo gyventojos pardavė vaiką katalikų šeimai iš JAV. Filomena (Judi Dench) pastojo būdama nepilnametė, mylimasis ją pametė, o šeštajame dešimtmetyje Airijos Katalikiškoji bažnyčia ypač kritikavo „puolusias" moteris ir vertė jas vaikus atiduoti įvaikinti. Po penkiasdešimties metų Filomena užsibrėžia surasti savo kūdikį Antony, o jai padėti nusprendžia BBC žurnalistas Martinas Sixsmithas. Beveik praradus viltį, kad vaiko rasti vis dėlto nepavyks, Martiną sudomina istorija, jog vienuolės, padedamos kunigų, užsiiminėjo vaikų prekyba, tad sužino, kad Filomenos sūnus atsidūrė Amerikoje.

Platesnė informacija apie projektą:
http://kinopavasaris.lt/kino-karavanas