XXI amžiaus knygnešiai K. Donelaičio gatvėje

Knygnešiais pasivadinę Lietuvos rašytojų sąjungos poetai D. Kajokas, D. Čepauskaitė, G. Bleizgys, R. Šileika ir D. Gintalas kartu su biblioteka K. Donelaičio gatvėje vykdė akciją - poezijos skaitymai iš ciklo „Donelaičio atlasas".

Poetai, su knygų ryšuliais ant pečių, pradėję žygį nuo Utenos Daugiafunkcio sporto ir pramogų centro keliavo link bibliotekos. Užeidami į miesto stotį, prekybos centrus bei eidami rudenišku Vyžuonaičio parku, kvietė uteniškius prisijungti prie šios akcijos, eisenos bei keliauti paskui poeziją bei jos nešėjus. Nors tą penktadienio vakarą mieste nebuvo daug žmonių arba jie labai skubėjo namo, vis dėlto po truputį K.Donelaičio kūrybos pasekėjų būrys didėjo, o vieni iš jų net panoro užsidėti knygas ant pečių, palengvinti poetų bei pajusti knygnešių dalią. Bibliotekoje poetai net dvi valandas, anot Gintaro Bleizgio, „apsinuogindami" skaitė eiles, dalino emocijas.

„Donelaičio atlasas" – Lietuvos rašytojų sąjungos projektas, vykdomas, bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių bibliotekomis ir regionų žiniasklaida. Jo tikslas – priminti Donelaičio vardu pavadintas Lietuvos miestų ir miestelių gatves ir puoselėti šalies regionuose gyvą literatūros klasiko atmintį.

Ateityje ketinama parengti virtualų Donelaičio atlasą, kuriame būtų sužymėtos visos Lietuvoje esančios Donelaičio gatvės ir aikštės, talpinami fotografuoti ir filmuoti reportažai apie ten vykusius renginius ir pokalbiai su vietos gyventojais.

Parengė Dainora Narkūnienė